https://reporter.zp.ua

Вільгельм I Оранський

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Вільгельм I Оранський: Батько Нідерландської нації

Біографія

Вільгельм I Оранський, також відомий як Вільгельм Мовчазний, народився 24 квітня 1533 року в місті Ділленбург, Священна Римська імперія (нині Німеччина). Він був сином графа Нассау-Ділленбурзького. У юності Вільгельм отримав всебічну освіту в галузі гуманітарних наук, релігії та військової справи.

Після смерті батька в 1544 році Вільгельм успадкував титул принца Оранського, який був важливою посадою в Священній Римській імперії. Завдяки своєму розуму, дипломатичним навичкам та репутації надійного лідера, він швидко заслужив довіру як імператора Карла V, так і його сина Філіпа II.

Релігійні переслідування та початок революції

Війна Філіпа II проти протестантизму призвела до жорстоких релігійних переслідувань у Нідерландах. Багато протестантів, відомих як гугеноти, були страчені або вигнані з країни. Вільгельм, який був поміркованою кальвіністкою, був обурений насильством.

Разом із групою дворян, Вільгельм сформував в 1565 році так звану "Компромісну лігу", щоб захистити права гугенотів. Ця ліга викликала гнів Філіпа II, який відправив до Нідерландів армію на чолі з герцогом Альбою для придушення повстання.

Початок Нідерландської революції

Альба встановив у Нідерландах режим терору, внаслідок якого були страчені тисячі протестантів. Ці репресії підштовхнули Вільгельма до відкритого повстання проти іспанського правління.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

У 1568 році Вільгельм зібрав армію і вступив у Нідерланди. Розпочалася Нідерландська революція, яка тривала більше 80 років. Війна була складною та жорстокою, протестанти і католики боролися за контроль над країною.

Створення незалежної Республіки Об'єднаних провінцій

Вільгельм відіграв ключову роль у створенні незалежної Республіки Об'єднаних провінцій (нині Нідерланди). Він очолив Нідерландський повстанський уряд, який керував країною протягом перших років революції.

У 1572 році Вільгельма було обрано штатгальтером (правителем) Нідерландів. Він продовжив боротьбу проти іспанського володарювання, навіть після того, як Іспанія оголосила про його поза законом.

Убивство та наслідки

10 липня 1584 року Вільгельм I Оранський був убитий католиком-фанатиком Бальтазаром Жераром. Вбивство потрясло всю Європу і стало великою втратою для голландського повстанського руху.

Смерть Вільгельма лише посилила рішучість голландців у боротьбі за незалежність. Його син, Моріц Оранський, продовжив його справу і врешті-решт привів голландців до перемоги в 1648 році.

Спадщина

Вільгельм I Оранський залишив величезну спадщину. Його вважають батьком Нідерландської нації, і його портрет прикрашає голландську валюту. Він став символом боротьби за свободу релігії, політичну незалежність та права людини.

Поширені запитання

  1. Яку роль відіграв Вільгельм I Оранський у Нідерландській революції?
    Він був одним з головних ватажків повстання, який очолював Нідерландський повстанський уряд і керував країною під час перших років революції.

  2. Чому Вільгельма називали "Мовчазним"?
    Він не був насправді мовчазним, але його обережність у словах і вміння тримати таємниці принесли йому цю прізвище.

  3. Як Вільгельм I Оранський помер?
    Його вбили католиком-фанатиком Бальтазаром Жераром у 1584 році.

  4. Якими були основні переконання Вільгельма?
    Він був поміркованим кальвіністком, який вірив у свободу релігії та політичну незалежність.

  5. Як Вільгельм став штатгальтером Нідерландів?
    У 1572 році повстанський уряд обрав його штатгальтером (правителем) Нідерландів.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 11 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".