https://reporter.zp.ua

Підвисоцька Ольга

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Ольга Спиридонівна Підвисоцька: Нескорений боєць українського духу

“>Українська Жанна д’Арк

Історія знає чимало прикладів, коли жінки ставали на захист своєї Батьківщини, проявляючи неабияку мужність і силу духу. Одним із таких прикладів є Ольга Спиридонівна Підвисоцька, українська військова та громадська діячка, активна учасниця національно-визвольних змагань.

“>Шлях від юності до борця за незалежність

Ольга Підвисоцька народилася в 1898 році в місті Чортків, Тернопільської області. З раннього віку вона виховувалася в дусі патріотизму та любові до України. Отримавши хорошу освіту, Ольга присвятила себе громадській діяльності, активно працюючи в організаціях, які боролися за національне відродження України.

Військова служба

Коли в 1918 році розпочалася національно-визвольна боротьба українського народу, Ольга Підвисоцька без вагань стала на захист своєї Батьківщини. Вона вступила до лав УГА, де служила в медичній службі. Пізніше, у складі Першої української радянської дивізії, брала участь у боях проти білогвардійських військ та польської армії.

Підпільна діяльність

Після поразки УНР Ольга Підвисоцька не склала зброї. Вона повернулася до Чорткова, де активно включилася у підпільну діяльність. Ольга організувала мережу зв’язків з іншими діячами українського визвольного руху, надавала допомогу повстанцям, поширювала націоналістичну літературу.

Арешт, суд та вирок

У 1923 році Органам НКВС вдалося заарештувати Ольгу Підвисоцьку. Їй було пред’явлено звинувачення в контрреволюційній діяльності. Незважаючи на жорстокі тортури, Ольга не зрадила своїх ідеалів і не видала своїх товаришів. Військовий трибунал засудив її до 10 років позбавлення волі.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Подальша доля

Ольга Підвисоцька відбувала покарання в таборах Сибіру та Комі. Вона зазнала багатьох знущань та принижень, але не зламалася. Після звільнення з ув’язнення вона продовжувала боротися за незалежність України. Ольга Підвисоцька є одним із символів нескореного українського духу. Її ім’я назавжди залишиться в історії нашої держави.

Висновок

Ольга Спиридонівна Підвисоцька – яскравий приклад мужності, стійкості та самопожертви. Вона присвятила своє життя боротьбі за свободу та незалежність України. Її подвиги надихали і надихатимуть майбутні покоління українців. Ми повинні завжди пам’ятати про таких героїв, як Ольга Підвисоцька, і шанувати їхню пам’ять.

Часто задаваемые вопросы:

  1. Хто така Ольга Спиридонівна Підвисоцька?
  2. Ольга Спиридонівна Підвисоцька – українська військова та громадська діячка, учасниця національно-визвольних змагань.

  3. Коли і де народилася Ольга Підвисоцька?
  4. Ольга Підвисоцька народилася в 1898 році в місті Чортків, Тернопільської області.

  5. У чому полягала військова служба Ольги Підвисоцької?
  6. Ольга Підвисоцька служила в медичній службі УГА, а пізніше воювала у складі Першої української радянської дивізії проти білогвардійських військ та польської армії.

  7. Яку підпільну діяльність вела Ольга Підвисоцька?
  8. Ольга Підвисоцька організувала мережу зв’язків з іншими діячами українського визвольного руху, надавала допомогу повстанцям, поширювала націоналістичну літературу.

  9. Який вирок було винесено Ользі Підвисоцькій?
  10. Військовий трибунал засудив Ольгу Підвисоцьку до 10 років позбавлення волі.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".