https://reporter.zp.ua

Гнатківська Дарія Омелянівна

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Дарія Омелянівна Гнатківська. Героїчна дочка України

Хто така Дарія Омелянівна Гнатківська?

Дарія Омелянівна Гнатківська (*22 жовтня 1912, с. Смодна, тепер Косівського району Івано-Франківської області – †24 лютого 1989, м. Йонкерс, США) – діячка УВО, ОУН. Зв'язкова КЕ ОУН ЗУЗ, членкиня жіночої бойово-розвідувальної групи ОУН під керівництвом Марії Кос (з Катериною Зарицькою, Вірою Свєнціцькою та Оленою Недзвєцькою).

Ранні роки

Дарія Гнатківська народилася 22 жовтня 1912 року в селі Смодна, що на Івано-Франківщині. Вона була дочкою Омеляна та Катерини Гнатківських. Батько Дарії був членом Української військової організації (УВО), а мати була активною громадською діячкою. У дитинстві Дарія виховувалася в дусі українського патріотизму. Вона рано виявила свою любов до України та бажання боротися за її незалежність.

Діяльність в УВО та ОУН

У 1930-і роки Дарія Гнатківська приєдналася до УВО. Вона виконувала різні доручення організації, розповсюджувала пропагандистську літературу та брала участь у акціях протесту проти польської влади. У 1938 році Дарія стала членом Організації українських націоналістів (ОУН). Вона була призначена зв'язковою Крайового Екзекутивного Органу ОУН Західних Українських Земель (КЕ ОУН ЗУЗ).

Жіноча бойово-розвідувальна група ОУН

У 1941 році Дарія Гнатківська стала членкинею жіночої бойово-розвідувальної групи ОУН, яку очолювала Марія Кос. Група складалася з чотирьох дівчат: Дарії Гнатківської, Катерини Зарицької, Віри Свєнціцької та Олени Недзвєцької. Ці дівчата були відважними та досвідченими розвідницями. Вони виконували різні завдання, збирали інформацію про польські військові об'єкти та діяльність німецьких окупантів.

Арешт і ув'язнення

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

У 1942 році Дарія Гнатківська була заарештована гестапо. Її звинуватили у співпраці з УПА та засудили до смертної кари. Однак вирок не був виконаний. У 1944 році Дарія Гнатківська була звільнена з в'язниці та емігрувала до США.

Життя в еміграції

У США Дарія Гнатківська продовжувала свою діяльність на благо України. Вона була активним членом української діаспори та брала участь у різних громадських організаціях. Дарія Гнатківська померла 24 лютого 1989 року в місті Йонкерс, штат Нью-Йорк.

Висновок

Дарія Омелянівна Гнатківська була відданою українською патріоткою та активною діячкою УВО та ОУН. Вона зробила значний внесок у боротьбу за незалежність України. Дарія Гнатківська є прикладом героїзму, мужності та самовідданості.

Часті запитання:

  1. Яку роль відіграла Дарія Гнатківська в боротьбі за незалежність України?

Дарія Гнатківська була активною діячкою УВО та ОУН. Вона виконувала різні доручення організацій, розповсюджувала пропагандистську літературу та брала участь у акціях протесту проти польської влади. Дарія Гнатківська також була членом жіночої бойово-розвідувальної групи ОУН.

  1. Чому Дарію Гнатківську заарештували?

Дарію Гнатківську заарештували гестапо у 1942 році. Її звинуватили у співпраці з УПА та засудили до смертної кари. Однак вирок не був виконаний.

  1. Де Дарія Гнатківська жила в еміграції?

Дарія Гнатківська жила в еміграції в США. Вона була активним членом української діаспори та брала участь у різних громадських організаціях.

  1. Коли і де померла Дарія Гнатківська?

Дарія Гнатківська померла 24 лютого 1989 року в місті Йонкерс, штат Нью-Йорк.

  1. Чому Дарія Гнатківська є героєм України?

Дарія Гнатківська є героєм України, тому що вона зробила значний внесок у боротьбу за незалежність України. Вона була відважною та самовідданою людиною, яка не боялася боротися за свої переконання.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 27 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".