https://reporter.zp.ua

Золотий Володимир Степанович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Золотий Володимир Степанович: Герой України, який віддав життя за Батьківщину

Біографія

Володимир Степанович Золотий народився 15 березня 1998 року в місті Чернівці. З дитинства він виявив схильність до військової справи. У 2016 році після закінчення школи вступив до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові.

У 2020 році після закінчення академії отримав звання лейтенанта і був призначений командиром взводу в танковому батальйоні 57 окремої мотострілецької бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка. У 2022 році, незадовго до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Володимиру Золотому було присвоєно звання капітана та призначено командиром 3 роти в тому ж батальйоні.

Бойовий шлях

З перших днів війни Володимир Золотий разом зі своєю ротою брав участь у бойових діях на Херсонському напрямку. Його підрозділ відзначився у боях на околицях міста Херсон, де воїни знищили чимало ворожої техніки та живої сили.

Завдяки хоробрості та професіоналізму Володимира Золотого його рота неодноразово успішно виконувала бойові завдання, наносячи відчутні втрати противнику. Українські військовослужбовці визволяли окуповані території та знищували російські сили вторгнення.

Загибель

31 серпня 2022 року рота Володимира Золотого брала участь у бойовому зіткненні з російськими окупантами в Херсонській області. Під час виконання бойового завдання капітан Золотий отримав смертельне поранення. Він загинув, рятуючи життя своїх підлеглих.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Нагороди та визнання

За видатні заслуги і особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, указом Президента України від 1 вересня 2022 року Володимиру Степановичу Золотому присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно).

Пам'ять

Ім'я Володимира Золотого навічно вписано в історію України як героя, який віддав своє життя за свободу та незалежність Батьківщини. На честь нього названо одну з вулиць у місті Чернівці, а в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного встановлено меморіальну дошку.

Володимир Степанович Золотий є прикладом мужності, героїзму та відданості своїй країні. Його подвиг надихає українців на боротьбу з російськими окупантами та захист рідної землі. Героїчна загибель Володимира Золотого стала символом незламності українського народу та його прагнення до перемоги.

Часто задаються питання

  • Як загинув Володимир Золотий? – Загинув під час виконання бойового завдання в Херсонській області, рятуючи життя своїх підлеглих.
  • Які нагороди отримав Володимир Золотий? – Звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно).
  • Де похований Володимир Золотий? – Похований у місті Чернівці.
  • Яка військова частина була місцем служби Володимира Золотого? – 57 окрема мотострілецька бригада імені кошового отамана Костя Гордієнка.
  • Яке звання мав Володимир Золотий на момент смерті? – Капітан.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 26 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".