ЄС зняв з Білорусі санкції

Рада Європейського Союзу прийняла рішення призупинити терміном на чотири місяці санкції, що діють по відношенню до Білорусі. Про це повідомив Арлем Дезір, який займає пост держсекретаря по європейським справам при Міністерстві іноземних справ Франції.

“В будь який момент санкції можуть бути введені знову в дію, звісно при умові, що це необхідно буде зробити, якщо будуть підстави на це. Рішення що було прийнято, дозволяє одночасно зберегти режим санкцій прости Білорусі, а також призупинити їх дію з метою сприяння дотримання прав людини та демократії в країні”, – пояснив чиновник.

Санкції проти Білорусі були введені Європейським Союзом в грудні 2010 року. Вони включають в себе чорний список, він складається з 150 осіб, які не мають права потрапляти на територію ЄС. Також на території європейських країн фінансові активи цих осіб підлягають заморожуванню. В даному списку також знаходиться президент країни Олександр Лукашенко.

Крім цього санкції передбачають накладення на Білорусь збройного ембарго, заборону поставки в країну поліцейської техніки та обладнання, яке має подвійне призначення і яке можна використовувати для проведення “внутрішніх репресій”.

Напередодні в сусідній державі пройшли чергові президентські вибори, в яких перемогу одержав Олександр Лукашенко, йому вдалося набрати 83,49% голосів. На пост керівника Білорусі його вибирають вже п’ятий термін поспіль.

З моменту призупинення дії санкцій по відношенню до Білорусі та особисто до Лукашенко, останній не давав жодних коментарів. Експерти вважають, що після оголошення офіційних результатів виборів в країні Олександр Григорович прокоментує дане рішення. Очікується, що він заявить про певний прогрес у відносинах між його країною та Євросоюзом.

Поділитися:

Метки: , ,

Опубліковано на Oct 13 2015. Поданий під Cвіт, Події. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментарВикористання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire