Які плити краще вибрати для перекриття

Плити перекриття є найбільш простими і недорогими залізобетонними виробами для зведення горизонтальних несучих конструкцій будівель різного призначення. Несуча здатність ж / б плит достатня для їх застосування в якості міжповерхових перекриттів і підстави для покрівлі будь-якого типу.

Конструкція плит перекриття та матеріалами

Для виготовлення плит є бетон класу В 15 і вище і арматура. Армування проводиться звареними каркасами і сітками. Для скорочення витрати металу і підвищення несучої здатності рекомендую бетонную плиту, поздовжня арматура виготовляється з високоміцної сталі і піддається попередній напрузі.

В даний час виробляють плити перекриття трьох типів: плоскі, ребристі і пустотні:

Плоскі панелі виконуються у вигляді монолітних армованих плит відносно невеликих розмірів.

Ребристі плити являють собою монолітну конструкцію з поздовжніми ребрами жорсткості з боків, одночасно є опорними елементами. Додаткові ребра меншої висоти у вигляді решітки або поперечних балок розташовуються по всій площі виробу.

Пустотні конструкції мають поздовжні отвори круглого перетину, служать для поліпшення тепло і звукоізоляційних властивостей і зниження ваги вироба.

Даний вид плит перекриття завдяки кращим споживчими характеристиками і універсальності набув найбільшого застосування.

Розміри  панелей перекриття

Найбільш поширені порожнисті плити перекриття ПК виробляються шириною 1, 1,2 і 1,5 метра при товщині 0,22 метра. Стандартний ряд розмірів по довжині містить 24 позиції від 2,4 до 9 метрів, що дозволяє перекрити прорізи будь-якої величини. Розміри плоских панелей можуть бути від 80х60х8 см до 600х250х20 см. Ребристі плити перекриття мають ширину від 0,74 до 3 метрів, довжину від 5 до 12 метрів при висоті ребер 300 і 400 мм. Вартість плит перекриття залежить від ваги, розмірів, технології виготовлення, споживчих характеристик, подробнее про розміри та ціни.

Особливості і сфери застосування

Область застосування різних видів залізобетонних плит перекриття визначається їх конструктивними особливостями.

Плоскі панелі мають невелику несучу здатність і низькі тепло і звукоізоляційні властивості, тому застосовуються для перекриття каналів, гаражів, автобусних зупинок та інших невеликих неопалюваних будівель.

Ребристі плити відрізняються відносно невеликою вагою при збільшені несучої здатності, що дозволяє використовувати їх для перекриття великих отворів. Завдяки великій площі панелей знижуються витрати на монтаж і зменшуються терміни ведення робіт. До недоліків відносяться погана тепло-звукоізоляція і неможливість отримання плоских стель, тому даний вид перекриттів використовується в промисловому будівництві.

Пустотні плити перекриття практично позбавлені недоліків і застосовуються при будівництві споруд різного призначення – від заміських будинків до багатоповерхових будівель. Відпрацьована технологія і великий обсяг виробництва даного виду перекриттів сприяють низькими цінами, що робить їх ще більш популярними.

Вибір плит перекриття

Вибір конструкцій для перекриття будівлі здійснюється на етапі проектування. Необхідно заздалегідь поцікавитися номенклатурою на місцевих підприємствах продукції і її цінами, вибрати оптимальний варіант і закладати в проект розміри будівлі і несучу здатність стін з урахуванням характеристик плит перекриття. Для житлових будинків підійдуть пустотні плити, що володіють хорошими теплоізоляційними характеристиками. Господарські будівлі краще перекрити плоскими панелями і тут можливі два підходи. При доступності автокрана краще вибрати панелі великих розмірів – мінімальна кількість стиків підвищує надійність покрівлі. Якщо передбачається укладати перекриття вручну,  потрібно вибрати плити невеликих розмірів і монтувати їх на проміжних балках.

Поділитися:
Опубліковано на Apr 15 2016. Поданий під Прес-реліз. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire