Як здати кімнату в квартирі?

Буває так, що власна квартира раптом стає дивно порожній і необжитої, а може бути, просто виникає гостра необхідність у грошах, і тоді в голові виникає думка про здачу кімнати у своїй власній квартирі.

Здача кімнати це дуже ризикована справа, адже ви будете перебувати з квартирантом в одному просторі кожен день. Тому будьте уважні і прискіпливі у виборі потенційних мешканців. Якщо ви погано переносите галасливу молодь, то вибирайте для сусідства старших людей. Ніяковієте жити поруч з людиною протилежної статі? Сміливо обговорюйте це при подачі оголошення. Не терпіть маленьких дітей? Обов’язково вкажіть це в списку вимог до квартиранта. Вирішивши, яке сусідство буде для вас найбільш комфортним, починайте шукати охочих зняти кімнату. Зробити це можна кількома способами:

Пошук серед друзів і знайомих

Цей варіант мінімізує ризик зустрітися з шахраєм або іншими неприємними особистостями. Але сусідство зі знайомою людиною може ускладнити вирішення грошових питань: близькі часто просять про відстрочення оплати або інших потурань.

Пошук мешканця через агентство

Ті, хто звикли звертатися до професіоналів, можуть перекласти функції пошуку квартиранта на агентство нерухомості. Фахівці уважно вислухають ваші вимоги, внесуть їх в договір, займуться підбором і відсіюванням кандидатів. У будь-якому випадку останнє слово залишається за вами, як за господарем житлоплощі. Але майте на увазі, що за свою роботу агентство обов’язково візьме відсоток і в деяких випадках немаленький.

Самостійний пошук квартирантів

Цей спосіб дозволить вам значно заощадити свої кошти, адже всіма нюансами ви будете займатися самостійно. Головне в цьому питанні, правильно скласти і розмістити оголошення про здачу кімнати. Постарайтеся зробити оголошення максимально конкретним і зрозумілим, вкажіть у ньому всі дані про кімнаті і список вимог до мешканців. Для того, щоб якомога швидше здати кімнату, скористайтеся послугами популярних сайтів про нерухомість. Приміром, на сайті https://dom.ria.com/uk/, знаходиться понад шістдесят тисяч оголошень, що пропонують оренду житла. Щодня послугами цього сайту користуються кілька тисяч людей, які довіряють йому свої будинки і квартири. Корисну інформацію про роботу сайту та його новинах можна дізнатися на сторінці вікіпедії.

Після того, як ви подасте оголошення, будьте готові відповідати на дзвінки потенційних орендарів. Намагайтеся з’ясувати максимально можливу кількість інформації про мешканця ще на стадії телефонних переговорів. Якщо щось вас бентежить співрозмовника, то краще відразу відмовтеся від особистої зустрічі. Можливо, це шахрай, і зустріч з ним може загрожувати вам неприємностями. Потрібну кандидатуру можна запросити на огляд майбутнього житла.

Ретельно підготуйте кімнату до огляду:
• зробіть косметичний ремонт;
• забезпечте мешканців потрібною кількістю спальних місць;
• поставте в кімнаті найпростіші побутові прилади чайник, пральну машину тощо);
• врежьте у двері кімнати додатковий замок.

Після того, як потенційний мешканець огляне кімнату, і ознайомитись з правилами поведінки в квартирі, можна приступати до оформлення договору. У ньому необхідно врахувати кілька важливих моментів:
• термін оренди;
• правила оренди житла;
• терміни і розмір оплати;
• порядок вирішення спорів і розбіжностей;
• опис майна, що знаходиться в орендованій кімнаті;
• умови продовження договору.

Шаблон договору можна знайти в інтернеті або скористатися послугами юриста, який подбає про всіх юридичних тонкощах. Після підписання договору оренди обома сторонами він вступає в силу, і квартирант може вважатися повноправним мешканцем на орендованій території.

Поділитися:
Опубліковано на Dec 9 2016. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментарВикористання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire