Як вивчити польську мову?

Найперший і найважливіший принцип, з чого потрібно починати вивчення будь-якої мови, це лист часто вживаних слів. У кожній мові існують слова, які забезпечують його основу. Якщо ви вивчите цей список, ви зможете легко орієнтуватися в будь-якій місцевості, будь-якої теми і т. Д. Природно, якщо ви не лікар, то вам якісь специфічні слова не потрібні, якщо ви не бухгалтер, то вам не потрібні слова на кшталт « актив »і« пасив ». Вам потрібні ті слова, які ви будете дійсно застосовувати при розмові.

Найперший моя порада – знайти цей список часто вживаних слів і вивчити.

Друге, що я хочу відзначити, і чим я сама скористалася, це курси польської мови. У Польщі є фонди, на кшталт центру польської освіти Up-Study, які допомагають іноземцям, в них є курси польської мови. Туди можна записатися, і ви будете з нуля вивчати мову, детальніше на сайті центру http://up-study.net/uk/. Якщо ви зовсім нічого не знаєте, то ви почнете з алфавіту і т. Д. Якщо у вас перший рівень, то ви будете вивчати трохи далі. На таких курсах ви здаєте тест для визначення вашого рівня, і, за умови, що у них є місце, ви можете відвідувати даний курс. Крім того, вам можуть видати документ про те, що ви закінчили такий-то курс на такому-то рівні при такому-то фонді. Ще ви можете взяти документ про те, що ви відвідуєте такі курси, наприклад, при отриманні карти побиту, по навчанню,  що ви тут вчитеся і перебуваєте по навчанню.

Третій пункт, який вважаю дуже дієвим, і який сама використовувала, це перегляд фільмів або телевізора. Я дивилася фільми через інтернет. Я знайшла серіал відчайдушні домогосподарки, який я ще дивилася російською мовою. Я люблю цей серіал, він мені подобався, я знайшла його польською мовою. І щоб звикнути до польської вимови, польської мови, дізнатися нові слова, я почала дивитися серіал польською мовою. Природно, в першій серії я багато чого не розуміла і просто за змістом здогадувалася. І це дуже багато залишило в моїй голові, дуже багато нових слів я дізналася з цього серіалу. Як бачите, я постаралася оточити себе по максимуму польською мовою. Також я знайшла фільм «Іван Васильович змінює професію» польською мовою в хорошій якості, що було чутно і російську і польську мову. Я переглянула його, напевно, раз шість. Я намагалася зловити кожне слово, кожне речення, зрозуміти, як це перекладається, і це теж багато залишило в моїй голові.

Четвертий пункт, який вважаю дуже важливим, це читання. Як тільки приїхала, я накупила собі різних книжок по знижкам. Мені не важливо було, про що книга, я брала на різні теми, щоб просто вивчити мову, і мені було не шкода писати в цій книзі. Тому що я читала їх так: я відкриваю книгу, бачу незрозуміле для мене слово, відкриваю словник, шукаю переклад і зверху над цим словом пишу переклад на російську. Ось таким методом я вчила польську мову за книжками. Читання вважаю дуже важливим, тому що читання – це наша граматика. Зараз я навіть краще пишу і читаю, що кажу.

Наступний важливий момент, особливо для меломанів, це музика. Я почала слухати польську музику. Справа в тому, що тобі не потрібно напружувати свій мозок, вона йде на тлі. Ти їдеш в автобусі, включив польську музику і слухаєш той жанр, який ти любиш. Хтось любить попсу, хтось рок, і кожен може завантажити музику на свій смак з польськими словами. Я багато слухала диско поло, я так до нього звикла і до сих пір слухаю, бо там прості слова повторюються мільйон разів, весела мелодія. І нарешті, хочу вам сказати принцип, з яким у мене були найбільші проблеми, це говоріння польською мовою.

Говоріть, не бійтеся! Природно, ви будете говорити з помилками, я теж кажу з помилками. Не бійтеся їх робити, говорите, говорите, говорите! Чим швидше ви заговорите на тій мові, яку вчите, тим швидше ви її вивчите. Поки ти язик не використовуєш, він живе десь у тебе в мізках, в пасиві, скажімо так, не можна тоді сказати, що ти знаєш мову, тому що ти не можеш на ній сказати. Це була моя проблема, я могла читати, писати, але боялася говорити. Я розуміла, що десь говорю з акцентом, і закривала рот. Щоб мені виговоритися, мені знадобилося більше часу. Використовуйте прості вирази, прості речення. Замість, наприклад, «Як мені пройти до метро?», «Де знаходиться найближче метро?», Скорочуйте, говорите: «Де метро?». Просто скорочуйте пропозиції. Те, що ви хочете сказати, спрощуйте тими словами, які ви вже знаєте, але говорите все одно. Тому що, чим більше ти говориш, тим швидше ти будеш запам’ятовувати і адаптуватися до мови.

Якщо ні з ким говорити, наприклад, на роботі мало контактуєш з поляками. У моєму випадку була маленька практика розмови. Я читала, слухала музику, дивилася фільми, але розмовляти мені було ні з ким. Я брала книжку або журнал і читала його вголос.  Хоча б так чи співати пісні. Ось це основні принципи, скажімо так скелет вивчення будь-якої іноземної мови, який допоможе вам максимально швидко вивчити іноземну мову. Ще я думаю, що цією ідеєю треба захворіти, намагатися оточити себе по максимуму мовою, яку ви вчите, зануритися в середу мови. Не обов’язково бути в Польщі, щоб зануритися в середу мови. Є якийсь вільний час – вивчи нове польське слово. Бажаю всім удачі при вивченні польської мови.

Поділитися:
Опубліковано на Jul 7 2016. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire