https://reporter.zp.ua

Вітовський район

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Вітовський район

Загальна інформація

Вітовський район був адміністративно-територіальною одиницею Миколаївської області України до 19 липня 2020 року. Район утворено у 1923 році під назвою Миколаївський, у 1944 році перейменовано на Жовтневий, а з 2016 року до ліквідації носив назву Вітовський. Районний центр — місто Миколаїв (у 1944—1972 роках — місто Жовтневе).

Географічне розташування

Вітовський район розташовувався на півдні Миколаївської області, межуючи на півночі з Арбузинським, на північному сході з Кривоозерським, на сході з Новоодеським, на південному сході з Веселинівським, на півдні з Вознесенським, на заході з Братським та на північному заході з Первомайським районами.

Адміністративний устрій

Станом на 2020 рік до складу району входили 44 населених пункти: 1 місто районного значення (Миколаїв), 2 селища міського типу (Зелений Гай та Лобані), 19 сільських громад та 2 селищні ради.

Районна рада та сільські ради

Вітовська районна рада — представницький орган місцевого самоврядування, що виконував повноваження місцевого самоврядування на території Вітовського району.

Сільські ради - виконавчі органи місцевого самоврядування, що здійснюють повноваження місцевого самоврядування на території сільських громад.

Ліквідація району

У рамках адміністративно-територіальної реформи 19 липня 2020 року Вітовський район було ліквідовано, а його територія увійшла до складу новоутвореного Миколаївського району.

Висновок

Вітовський район був одним із найстаріших районів Миколаївської області. За свою історію він пережив декілька перейменувань та територіальних змін. Ліквідація району у 2020 році стала частиною загальнодержавної адміністративно-територіальної реформи, спрямованої на оптимізацію адміністративного устрою України.

Часті питання

1. Коли було утворено Вітовський район?
2. Які населені пункти входили до складу району?
3. Чому район було перейменовано з Миколаївського на Жовтневий?
4. Які зміни відбулися в адміністративному устрої району у 2020 році?
5. Які причини ліквідації Вітовського району?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".