Василь Стефаник – коротка біографія для дітей

Василь Стефаник – український письменник, який народився у селі Новини Косівського повіту Івано-Франківської області на заході України. Він народився в родині бідних селян і змушений був змалку працювати в полі.

Мрія про навчання

Ще як семирічний хлопчик, Василь мріяв про навчання і довго переконував батьків надіслати його до школи. Але добре знайомимся зі своїм сусідом на ім’я Олександрія, та пановою на Косівщині, священиком Йомом та Паньком Федьком, Василь раптово знайомиться із книгою. Він з нею не розлучався, і найближчим часом вивчив усі підручники, що були в наявності. Однак, сусідям доводилось їм давати, підраховуючи топовозами та овсяними зернами за майбутні доставки.

Перше поетичне досягнення

У 14 років Василь написав своє перше поетичне твір “Улиця” про свої переживання з приводу втрати улюбленого діда. Він перший взяв до рук перо, щоб обдумати свої почуття та переживання у формі віршів.

“Якби мені подарували світ,
Не ту жалюгідну державку пусту.
Людей б не примусово в’язали,
Селян в тюрми не закидували,
Не давали б хщозам паншину,
було б все для народу, для люду”.

У 1901 році Василь Стефаник поїхав до міста Чернівці, де вступив до Верхньої реальної гімназії. Розпочавши тут навчання, він продовжив активно писати вірші та оповідання, і його твори з’являлися у виданнях, що видавалися для молоді. Під час навчання Василь почав написання свого першого роману “Стіна”, а отримавши свідоцтво про закінчення школи, поїхав до Львова на медичні курси. Але через рік Стефаника вигнали з курсів через страйк студентів.

  • У 1902 році у газеті “Dzvinok” опублікували першу віршовану збірку Василя Стефаника.
  • У 1904 році він із заліковою книжкою медичного курсу в кишені вирішив присіти на поїзд і поїхати до Кракова.
  • У 1905 році випустив свою першу повість “Яничар” у журналі “Чорноморець”.

Творчість Василя Стефаника

За своє життя Василь Стефаник написав багато творів – повістей, романів, оповідань, віршів тощо. Його твори про життя простих людей надихають і захоплюють. Вони допомагають уявити собі життя нашого народу в різних етапах нашої історії.

Серед найвідоміших його творів – це повість “Камінний хрест”, роман “Кругла пора”, збірка оповідань “На край світа”.

Поділитися:
Опубліковано на Apr 11 2023. Поданий під Освіта. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментарОстанні новини

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire