https://reporter.zp.ua

Вальтер Рід

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Вальтер Рід: Батько Епідеміології

Вальтер Рід (англ. Walter Reed, 13 вересня 1851 – 23 листопада 1902)

Біографія

Вальтер Рід народився 13 вересня 1851 року в Белрої, штат Вірджинія, США. Він здобув ступінь доктора медицини в Медичному коледжі Університету Вірджинії в 1870 році. Після роботи лікарем у декількох лікарнях він приєднався до медичного корпусу армії США в 1875 році.

Дослідження жовтої гарячки

В 1898 році Рід очолив команду, що досліджувала спалах жовтої гарячки в Кубі. На той час вважалося, що жовтою гарячкою заражаються від контакту з хворими людьми. Однак кубинський лікар Карлос Фінлей висунув теорію, що її переносить комар Aedes aegypti.

Рід і його команда створили експериментальне середовище, де волонтерів кусали інфіковані комарі в контрольованих умовах. Їхні висновки, опубліковані в 1900 році, підтвердили теорію Фінлея та революціонізували розуміння жовтої гарячки.

Наслідки

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Завдяки дослідженням Реда було розроблено нові заходи боротьби з комарами, що призвело до різкого зниження захворюваності на жовту гарячку як у Кубі, так і в інших країнах. Це дозволило відновити будівництво Панамського каналу в 1914 році, яке до того було зупинено через високу захворюваність на хворобу.

Спадщина

Дослідження Реда заклали основи епідеміології та біомедицини. Його методи ідентифікації та контролю збудників інфекційних захворювань залишаються основоположними принципами громадського здоров'я сьогодні. До того ж, його дослідження врятували незліченні життя і зробили значний внесок у розуміння та боротьбу з інфекційними захворюваннями.

Вальтер Рід був піонером у галузі епідеміології та біомедицини. Його дослідження жовтої гарячки змінили хід історії та врятували незліченні життя. Завдяки його праці та самовідданості ми сьогодні маємо більше можливостей боротися з інфекційними захворюваннями та захищати здоров'я людей у всьому світі.

Поширені запитання

  1. Коли народився Вальтер Рід?
  2. Де Рід отримав свою медичну освіту?
  3. Яку хворобу досліджував Рід у Кубі?
  4. Як Рід довів, що комарі переносять жовту гарячку?
  5. Які наслідки мали дослідження Реда?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 20 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".