В запорізькій міліції обіцяють жорстко реагувати на порушення виборчого законодавства

В жовтні минулого року парламент вніс зміни в Кримінальний кодекс України, зокрема в розділ 5. Мова йде про статті, які стосуються порушень всіма учасниками виборів виборчого законодавства – як виборцями, так й кандидатами на пости місцевих рад та міських голів. Про це заявив заступник начальника облуправління, полковник міліції Андрій Долинний.

Зокрема в результаті внесення змін посилились санкції за кримінальні злочини, пов’язані з виборчими правами людей. Найбільш розповсюдженим порушенням під час виборів являється підкуп виборців. Такі дії передбачає стаття 160, за їх вчинення можна отримати від 5 до 7 років позбавлення волі.

Також в зв’язку з внесеннями змін до ККУ, кримінальну відповідальність за підкуп несуть виборці. Такі дії умовно поділяються на два різновиди – непрямий та прямий підкуп.

Та ж сама стаття 160 ККУ визначає поняття неправомірної винагороди. Зокрема до неї відносять: майно, засоби, пільги, нематеріальні активи, послуги, вартість яких перевищує три відсотки мінімальної заробітної плати. Які обіцяють, пропонують, отримують чи надають без законних на це підстав.

До такого плану винагород можуть бути віднесені також набори продуктів, які часто роздавали потенційним виборцям представники кандидатів. Також під цю категорію попадають: безкоштовні обіди, грошові кошти за конкретне голосування і т.д.

У випадку отримання однієї, або декількох таких неправомірних винагород від представників кандидата, або від нього особисто, на виборця може бути накладено штраф, або тюремне ув’язнення терміном до двох років.

Непрямим підкупом виборців являється надання окремим організаціям, установам, фізичним особам безкоштовних товарів, грошей або на пільгових умовах. Це правило не стосується розповсюдження товарів, на яких міститься візуальна символіка, назва, прапор партії. Але це при умові, що такий товар коштує не більше  три відсотки мінімальної заробітної плати.

Поділитися:

Метки: , , , , , , , , ,

Опубліковано на Oct 21 2015. Поданий під Влада і політика, Запоріжжя. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire