В якому стані зараз ринок бобових в Україні і світі?

бобові горох чечевиця

Спеціалісти компанії Goldexim.net, одного з лідерів в галузі експорту бобових в Україні з упевненістю заявляють, що коронавірус негативно відбився на споживанні бобових, але на захист бобових можна відзначити і скорочення споживання м’яса, птиці та риби.

Україна скоротила посівні площі і врожай в 2020 році в порівнянні з 2019 г. (470 тисяч проти 570 тисяч тонн). Однак в поточному році UkrAgroConsult прогнозує валовий збір в межах 550-560 тисяч тонн.

За нуту ситуація така: 480 тисяч тонн в 2020/21, прогноз врожаю на сезон-2 021/22 – 560-570 тисяч тонн.

Ситуація з виробництвом сочевиці: Україна фактично відсутня на світовому ринку з урожаєм в 3 тисяч тонн в 2020 році.

Конкуренція України і РФ на ключових ринках збуту бобових

Не можна стверджувати, що Україна і РФ конкурують на експортному ринку гороху, оскільки географія продажів, згідно зі статистикою, відрізняється. Також слід зазначити і істотну різницю в обсязі експорту: Росія відправила на міжнародний ринок за неповний сезон-2020/21 600 тисяч тонн, а Україна – 320 тисяч тонн (тобто майже в 2 рази менше). Усереднена ціна українського гороху на аналогічному базисі поставки вище ціни російського на 7-15 дол. (В залежності від напрямку і ринкової кон’юнктури).

Основні ринку збуту бобових культур з України

Серед експортерів існує думка, що основні покупці бобових з України – це Індія і Пакистан, однак якщо вивчити митну статистику гороху, наприклад, то стає ясно, що це не зовсім так. А за період з 1 липня 2020 року по квітень 2021 року на експорт було відправлено понад 300 тисяч тонн. Головним покупцем гороху стала Європа, слідом йдуть Пакистан і Туреччина. Причому за поточний комерційний рік Європа купила гороху з України більше, ніж Індія чи Пакистан за останні 2 роки. Про що це свідчить? Про зростання споживання в Європі.

Як пандемія COVID-19 вплинула на торговельні тренди?

Пандемія коронавіруса в минулому календарному році істотно знизила обсяг закупівель країн – основних імпортерів бобових, проте в цьому році спостерігається відновлення обсягу торгів до середньорічних рівнів в Азії і значне зростання попиту в Європі. По ринку ходять чутки про те, що, можливо, Китай в цьому році дозволить імпорт українського гороху, але істотних передумов для цього поки не спостерігається, так що я відношу цю думку до розряду бажань, ніж перспектив.

Канада і Австралія підсилюють свою присутність на світовій арені бобових культур

Посівні площі під бобові в Канаді цього року скорочені на 6% в порівнянні з минулим роком і становлять близько 3,5 млн га, що обумовлено інтересом фермерів до вирощування олійних культур: посівні площі ріпаку зросли на 7% в порівнянні з минулим роком, сої – на 5%, а льону – на 10%.

Урожай основних бобових культур (нут, горох, кінські боби, сочевиця і люпин) в Австралії орієнтовно складе 2,28 млн тонн, що на 23% нижче врожаю 2020 роки (2,96 млн тонн). У порівнянні з 2020 роком посівні площі нуту збільшені на 11% і становлять 565 тисяч Га, посівні площі гороху збільшені на 14% – до 238 тисяч Га, в той час як посівні площі під іншими культурами скорочені.

Поділитися:
Опубліковано на Oct 2 2021. Поданий під Україна. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire