Унікальна операція із застосуванням 3-D технологій в Запорізькій обллікарні

unikalna-operaciya-iz-zastosuvannyam-3-d-texnologij-v-zaporizkij-obllikarniкілька тижнів тому нейрохірурги запорізької обласної лікарні провели унікальну операцію – виправили великий дефект черепа і подарували 43-річній пацієнтці шанс на щасливе життя, встановивши 3-d пластину.

для того, щоб зруйнувати життя, перевернути все з ніг на голову достатньо однієї прикрої дрібниці. у разі запоріжки олени миколаївни це був один єдиний крок, який розділив її життя на «до» і «після».

цієї зими вона разом з чоловіком гостювали у мами в санкт-петербурзі. саме там з молодою жінкою і трапилася біда: вона оступилася і сильно вдарилася головою. в результаті травми під корою головного мозку утворилася величезна гематома 13 на 10 см! щоб врятувати олені миколаївні життя пітерські лікарі терміново прооперували її і видалили скронево-темячкову кістку черепа.

після 20 критичних днів в реанімації сталося диво – жінка прокинулася і пішла на поправку. пізніше стало ясно, що травма залишила відбиток: порушилися рухові функції, пропала мова. тому, коли олена миколаївна трохи зміцніла, сім’я повернулася додому в запоріжжя на реабілітацію.

але щоб повноцінно жити далі, необхідна була ще одна складна операція – пластика дефекту кісток черепа. її успішно провели нейрохірурги запорізької обласної лікарні. до слова, саме вони 4 роки тому вперше виконали таку операцію студентці даші після страшної аварії. зараз вона відмінно себе почуває і вивчає другу іноземну мову – французьку. «ми дізналися про дашу [прим. перша пацієнтка, якій в зокл провели пластику дефекту черепа 3-d пластиною] і подумали – це наш шанс повернути оленку до життя! відразу ж звернулися до відділення нейрохірургії запорізької обласної лікарні, пройшли всі обстеження, за результатами яких нам змоделювали і виготовили ідеально підходящу пластину», – розповідає мама раїса іванівна.

unikalna-operaciya

олені миколаївні операція була життєво необхідна. адже після видалення гематоми вона стала занадто вразливою: її мозок був захищений лише тонким шкірним покривом і будь-яка травма, найменший удар, які здорова людина навіть не помітила би, для неї могли стати фатальними.

Є питання? Запитай в чаті з ШІ!

«пацієнтці була виконана операція: роз’єднані спайки між твердомозговою оболонкою, встановлена титанова перфорована пластина. без перебільшення скажу, що для олени і хворих зі схожими травмами – це єдиний вихід не тільки позбутися від складного естетичного дефекту, але і захистити мозкові структури і досягти поліпшення стану», – коментує сергій тяглий, завідувач відділенням нейрохірургії запорізької обласної лікарні, к. мед. н., головний позаштатний нейрохірург доз зода.

після такого лікування в нейрохірургічному відділенні зокл пацієнти, які зовсім недавно були на межі життя і смерті, повертаються до звичайного життя: відновлюються в університетах, знову виходять на роботу, починають вивчати іноземні мови. до травми олена миколаївна займалася підприємницьким справою, у неї був свій відділ в магазині, жінка грала на фортепіано та акордеоні, любила шити. і нехай зараз для неї це все недоступно, вона твердо вірить, що і в її історії буде все добре.

зараз після другої операції поліпшення вже видно неозброєним поглядом: жінка почала самостійно ходити, потроху розробляє руку і вимовляє нескладні слова. сама олена миколаївна хоче своїм прикладом показати, що не можна опускати руки, якщо трапилося горе, потрібно хапатися за будь-який шанс на одужання. поруч з нею в відділенні лежать люди з важкими травмами спинного і головного мозку, яких до життя повернули нейрохірурги запорізької обласної лікарні за допомогою найсучасніших технологій. адже багато операцій, які сьогодні успішно виконуються у відділенні, ще 5-10 років тому були взагалі неможливі.

зараз олена миколаївна впевнено йде на поправку. турбота і увага персоналу дуже допомагають їй повернутися до колишнього життя: «і завідувач, і хірурги заходили до нас, підтримували, говорили, що зроблять все, щоб допомогти нам. завдяки їх впевненості, олена зовсім не переживала перед операцією і була налаштована тільки на перемогу, – ділиться мама раїса іванівна. – ми жартома прозвали олену акулою за завзятість і бойовий настрій. у акули зубів багато, а значить хворобу ми перегриземо, подолаємо».

unnamed

контакти:
м. запоріжжя, оріхівське шосе, 10
запорізька обласна клінічна лікарня (зокл), головний корпус, 7 поверх, праве крило
завідувач відділенням: 766-32-17
ординаторська: 766-32-68, (061) 95-65-78

Приєднуйтесь до нашого Телеграму: @news_reporter_ua

Залишити коментар

Опубліковано на 11 11 2016. Поданий під Запоріжжя, Здоров'я. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".