https://reporter.zp.ua

Українська Партія Праці

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історія створення

Українська Партія Праці (УПП) була заснована у травні 1927 року у Львові. Її засновниками стали члени Українського Національно-Демократичного Об'єднання (УНДО). Партія стала ідеологічним продовженням так званої "незалежної групи" Української Трудової Партії (УТП).

Ідеологія

Ідеологія УПП ґрунтувалася на принципах соціальної справедливості та незалежності України. Програма партії вимагала створення демократичної республіки, проведення земельної реформи, розвитку освіти та підтримки робітничого класу.

Політична діяльність

УПП активізувала свою діяльність у Західній Україні після Другої світової війни. Вона брала участь у виборах до Законодавчого Сейму Польщі та співпрацювала з українськими підпільними організаціями, такими як Українська Повстанська Армія (УПА).

Розкол та припинення діяльності

У 1946 році УПП розкололася на дві фракції: прозахідну та прорадянську (комуністичну). Прозахідна фракція очолювалася Іваном Мітрингою, а комуністична – Іваном Реваком. Комуністична фракція незабаром приєдналася до Української Національної Радянської Республіки (УНРС).

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Відродження та сучасний статус

Після здобуття Україною незалежності в 1991 році, УПП була відроджена в 1992 році. Партія зареєструвалася в Міністерстві юстиції України та брала участь у виборах до Верховної Ради України.

Сьогодні УПП є невеликою політичною партією з обмеженою підтримкою. Вона продовжує сповідувати соціально-демократичні цінності та виступає за незалежність України та входження до Європейського Союзу.

Українська Партія Праці була впливовою політичною організацією в Західній Україні в міжвоєнний період та після Другої світової війни. Її ідеологія та політична діяльність сприяли розвитку українського національного руху та соціально-економічного розвитку в регіоні.

Запитання, що часто задаються

  • Коли була заснована Українська Партія Праці?
  • Яка була її ідеологія?
  • У яких подіях брала участь УПП?
  • Коли розкололася УПП?
  • Який статус УПП має сьогодні?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 26 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".