https://reporter.zp.ua

Як вивчити польську мову?

Редактор: Михайло Мельник

найперший і найважливіший принцип, з чого потрібно починати вивчення будь-якої мови, це лист часто вживаних слів. у кожній мові існують слова, які забезпечують його основу. якщо ви вивчите цей список, ви зможете легко орієнтуватися в будь-якій місцевості, будь-якої теми і т. д. природно, якщо ви не лікар, то вам якісь специфічні слова не потрібні, якщо ви не бухгалтер, то вам не потрібні слова на кшталт « актив »і« пасив ». вам потрібні ті слова, які ви будете дійсно застосовувати при розмові.

найперший моя порада – знайти цей список часто вживаних слів і вивчити.

друге, що я хочу відзначити, і чим я сама скористалася, це курси польської мови. у польщі є фонди, на кшталт центру польської освіти up-study, які допомагають іноземцям, в них є курси польської мови. туди можна записатися, і ви будете з нуля вивчати мову, детальніше на сайті центру http://up-study.net/uk/. якщо ви зовсім нічого не знаєте, то ви почнете з алфавіту і т. д. якщо у вас перший рівень, то ви будете вивчати трохи далі. на таких курсах ви здаєте тест для визначення вашого рівня, і, за умови, що у них є місце, ви можете відвідувати даний курс. крім того, вам можуть видати документ про те, що ви закінчили такий-то курс на такому-то рівні при такому-то фонді. ще ви можете взяти документ про те, що ви відвідуєте такі курси, наприклад, при отриманні карти побиту, по навчанню,  що ви тут вчитеся і перебуваєте по навчанню.

третій пункт, який вважаю дуже дієвим, і який сама використовувала, це перегляд фільмів або телевізора. я дивилася фільми через інтернет. я знайшла серіал відчайдушні домогосподарки, який я ще дивилася російською мовою. я люблю цей серіал, він мені подобався, я знайшла його польською мовою. і щоб звикнути до польської вимови, польської мови, дізнатися нові слова, я почала дивитися серіал польською мовою. природно, в першій серії я багато чого не розуміла і просто за змістом здогадувалася. і це дуже багато залишило в моїй голові, дуже багато нових слів я дізналася з цього серіалу. як бачите, я постаралася оточити себе по максимуму польською мовою. також я знайшла фільм «іван васильович змінює професію» польською мовою в хорошій якості, що було чутно і російську і польську мову. я переглянула його, напевно, раз шість. я намагалася зловити кожне слово, кожне речення, зрозуміти, як це перекладається, і це теж багато залишило в моїй голові.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

четвертий пункт, який вважаю дуже важливим, це читання. як тільки приїхала, я накупила собі різних книжок по знижкам. мені не важливо було, про що книга, я брала на різні теми, щоб просто вивчити мову, і мені було не шкода писати в цій книзі. тому що я читала їх так: я відкриваю книгу, бачу незрозуміле для мене слово, відкриваю словник, шукаю переклад і зверху над цим словом пишу переклад на російську. ось таким методом я вчила польську мову за книжками. читання вважаю дуже важливим, тому що читання – це наша граматика. зараз я навіть краще пишу і читаю, що кажу.

наступний важливий момент, особливо для меломанів, це музика. я почала слухати польську музику. справа в тому, що тобі не потрібно напружувати свій мозок, вона йде на тлі. ти їдеш в автобусі, включив польську музику і слухаєш той жанр, який ти любиш. хтось любить попсу, хтось рок, і кожен може завантажити музику на свій смак з польськими словами. я багато слухала диско поло, я так до нього звикла і до сих пір слухаю, бо там прості слова повторюються мільйон разів, весела мелодія. і нарешті, хочу вам сказати принцип, з яким у мене були найбільші проблеми, це говоріння польською мовою.

говоріть, не бійтеся! природно, ви будете говорити з помилками, я теж кажу з помилками. не бійтеся їх робити, говорите, говорите, говорите! чим швидше ви заговорите на тій мові, яку вчите, тим швидше ви її вивчите. поки ти язик не використовуєш, він живе десь у тебе в мізках, в пасиві, скажімо так, не можна тоді сказати, що ти знаєш мову, тому що ти не можеш на ній сказати. це була моя проблема, я могла читати, писати, але боялася говорити. я розуміла, що десь говорю з акцентом, і закривала рот. щоб мені виговоритися, мені знадобилося більше часу. використовуйте прості вирази, прості речення. замість, наприклад, «як мені пройти до метро?», «де знаходиться найближче метро?», скорочуйте, говорите: «де метро?». просто скорочуйте пропозиції. те, що ви хочете сказати, спрощуйте тими словами, які ви вже знаєте, але говорите все одно. тому що, чим більше ти говориш, тим швидше ти будеш запам’ятовувати і адаптуватися до мови.

якщо ні з ким говорити, наприклад, на роботі мало контактуєш з поляками. у моєму випадку була маленька практика розмови. я читала, слухала музику, дивилася фільми, але розмовляти мені було ні з ким. я брала книжку або журнал і читала його вголос.  хоча б так чи співати пісні. ось це основні принципи, скажімо так скелет вивчення будь-якої іноземної мови, який допоможе вам максимально швидко вивчити іноземну мову. ще я думаю, що цією ідеєю треба захворіти, намагатися оточити себе по максимуму мовою, яку ви вчите, зануритися в середу мови. не обов’язково бути в польщі, щоб зануритися в середу мови. є якийсь вільний час – вивчи нове польське слово. бажаю всім удачі при вивченні польської мови.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Залишити коментар

Опубліковано на 07 07 2016. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".