https://reporter.zp.ua

Тарас Шевченко – коротка біографія для дітей

Редактор: Михайло Мельник

Тарас Шевченко – український поет, художник та громадський діяч, який народився 9 березня 1814 року в селі моринці на полтавщині. Тарас був шостим дитини в бідній селянській родині.

  • у дитинстві він довго хворів та не ходив до школи.
  • Тарас був самоуком, він вивчив мови, народні традиції та звичаї.
  • у 14 років Шевченка продали до заможної родини, де він працював в облаштуванні парку.
  • пізніше Тарас став служити в армії, де пережив страшні випробування.

у 1838 році Тарас Шевченко випустив свій перший збірник поезій “кобзар”, який став символом української літератури.

Творчість Тараса Шевченка

Тарас Шевченко написав багато віршів про природу, рідну землю та людей. у своєму творчості він висміював лицемірство та критикував соціальні нерівності. Окрім поезії, Шевченко був видатним живописцем та гравером. він створив багато картин про українську історію та культуру, зображуючи на них український народ з його звичаями та традиціями.

Які факти з біографії Тараса Шевченка варто знати дітям?

Тарас Григорович Шевченко – видатний український поет, письменник, художник, етнограф, громадський діяч. Його творчість та життєвий шлях є невід’ємною частиною української культури та історії. Діти повинні знати про життя та творчість Тараса Шевченка, щоб розуміти своє коріння, бути гордими своєю історією та культурою.

Дитинство та юність

Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринці Київської губернії (тепер Черкаська область) в кріпацькій родині. З дитинства хлопчик виявляв хист до малювання та поезії. У дев’ять років Тарас втратив матір, а через деякий час – і батька. Хлопчика взяв на виховання дядько, але через деякий час він також помер.

У 1828 році Тараса Шевченка віддали в навчання до маляра Василя Ширяєва в Київ. За три роки навчання хлопець опанував малярську справу та навіть написав декілька картин. У 1831 році Шевченко повернувся в Моринці, але не зміг знайти роботи за фахом та був змушений піти в найми.

Кріпацтво та звільнення

У 1838 році Тараса Шевченка продали в кріпацтво до поміщика Енгельгардта. Протягом наступних семи років Шевченко жив у Енгельгардта, працюючи маляром та писарем. У цей період він написав багато віршів, які пізніше увійшли до збірки «Кобзар». У 1845 році Шевченко зміг викупити себе з кріпацтва за допомогою друзів.

Подорожі Україною

Після звільнення з кріпацтва Шевченко почав подорожувати Україною, пишучи вірші та малюючи картини. Він відвідав багато міст та сіл, зустрічався з простими людьми та знаменитостями. Під час подорожей Шевченко створив багато творів, які стали класикою української літератури та мистецтва.

Заслання

У 1847 році Шевченко був заарештований за участь в таємному товаристві «Кирило-Мефодіївське братство» та засланий на 10 років до Казахстану. Протягом заслання Шевченко написав багато віршів, які відображали його біль та смуток від розлуки з рідною землею. У 1857 році Шевченко був звільнений з заслання, але йому заборонили повертатися в Україну.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Останні роки життя

Останні роки життя Шевченко провів у Санкт-Петербурзі та Москві. Він продовжував писати вірші та малювати картини, але його здоров’я погіршувалося. У 1861 році Шевченко помер від хвороби серця.

Спадщина

Творчість Тараса Шевченка мала великий вплив на розвиток української літератури та мистецтва. Його вірші та картини стали символом боротьби українського народу за свободу та незалежність. Шевченко також вважається засновником сучасної української літературної мови.

Діти повинні знати про життя та творчість Тараса Шевченка, щоб розуміти своє коріння, бути гордими своєю історією та культурою. Шевченко – це символ українського народу, його боротьби за свободу та незалежність. Його творчість – це скарбниця української культури, яка має бути збережена та передана наступним поколінням.

Цікаві факти

  • Тарас Шевченко написав понад 600 віршів та поем.
  • Шевченко створив понад 2000 малюнків та картин.
  • У 1840 році Шевченко був прийнятий до Петербурзької академії мистецтв.
  • У 1843 році Шевченко отримав звання академіка мистецтв.
  • Шевченко був другом та соратником багатьох видатних діячів української культури, зокрема Миколи Костомарова, Пантелеймона Куліша, Михайла Максимовича.
  • У 1861 році тіло Шевченка було перевезено з Санкт-Петербурга до Києва та поховане на Чернечій горі.
  • У 1918 році в Києві був відкритий музей Тараса Шевченка.
  • У 1939 році в Києві був встановлений пам’ятник Тарасу Шевченку.
  • У 1990 році Україна вперше відзначила День Тараса Шевченка як державне свято.
  • У 2014 році Україна відзначала 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Значення для України

Тарас Шевченко – видатний український поет, письменник, художник, етнограф, громадський діяч. Його творчість та життєвий шлях є невід’ємною частиною української культури та історії. Діти повинні знати про життя та творчість Тараса Шевченка, щоб розуміти своє коріння, бути гордими своєю історією та культурою. Шевченко – це символ українського народу, його боротьби за свободу та незалежність. Його творчість – це скарбниця української культури, яка має бути збережена та передана наступним поколінням.

Тарас Шевченко став символом боротьби українського народу за свої права. він прославив народні традиції та культуру, показав світові, що українці – це самобутній та незалежний народ.

Тарас Шевченко залишив незабутні твори, які навіки залишаться в серцях людей.

смерть та пам’ять

Тарас Шевченко помер у 1861 році, але він залишив світ свою непересічну спадщину.

Щороку 9 березня україна відзначає день народження Тараса Шевченка – день культури та писемності. його твори вивчають у школах та на університетах, а Шевченкові музеї є у багатьох містах україни.

Тарас Шевченко став символом для всього українського народу та продовжує надихати молодь на творчість, боротьбу та віру в свої можливості.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Залишити коментар

Опубліковано на 09 04 2023. Поданий під Україна. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".