https://reporter.zp.ua

Трапезний собор Антонія і Феодосія Печерських

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Трапезна церква Святих Антонія і Феодосія Печерських з палатою — пам’ятка архітектури кінця XIX ст., наймолодший храм Києво-Печерського монастиря.

Зміст

1. Історія спорудження церкви Трапезної церкви.
2. Стилістичні особливості та архітектура.
3. Розписи та іконостаси церкви.
4. Культурна цінність та роль у релігійному житті.
5. Збереження та відновлення пам’ятки.

Історія спорудження церкви

Трапезна церква Святих Антонія і Феодосія Печерських з палатою була побудована в кінці XIX століття. Її спорудження пов’язане з потребою в новому просторому приміщенні для проведення трапез в Києво-Печерському монастирі. Стара трапезна, яка знаходилася в будівлі Ближніх печер, була вже занадто маленькою для потреб монастиря.

Ініціатором спорудження нової трапезної церкви був митрополит Київський і Галицький Платон (Городецький). Він вважав, що новий храм повинен бути не тільки місцем для трапез, а й пам’яткою архітектури, яка буде гідно представляти Києво-Печерський монастир.

Будівництво церкви почалося в 1893 році і тривало 10 років. Храм був освячений в 1903 році.

Стилістичні особливості та архітектура

Трапезна церква Святих Антонія і Феодосія Печерських з палатою була побудована в неовізантійському стилі. Це один з найкращих прикладів неовізантійської архітектури в Києві.

Храм має хрестово-купольну форму в стилі давніх ніжинських храмів, про що свідчить розташування куполів, круглих в плані колон і трьохапсидне завершення, причому центральне полі має набагато більшу домінуючу роль ніж інші. Напівкуполи, що охоплюють північну, південну та західну частини будівлі, також можна чітко фіксувати за планом; лише на східній стороні він дуже поверхово натякнутий.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Церква має п’ять куполів, які символізують Христа і чотирьох євангелістів. Куполи покриті золотом, а стіни храму оздоблені різнокольоровою мозаїкою.

Розписи та іконостаси церкви

Інтер’єр церкви розписаний фресками, які виконані в візантійському стилі. Фрески зображують сюжети з історії християнства і життя святих.

Іконостас церкви виготовлений з різьбленого дерева і покритий золотом. Іконостас складається з трьох ярусів. На першому ярусі розташовані ікони Богородиці, Христа і святих, на другому ярусі — ікони апостолів, а на третьому ярусі — ікони пророків.

Культурна цінність та роль у релігійному житті

Трапезна церква Святих Антонія і Феодосія Печерських з палатою є цінною пам’яткою архітектури і одним з найважливіших храмів Києво-Печерського монастиря.

У церкві проводяться богослужіння і різні церковні обряди. Храм також є місцем паломництва для віруючих з усієї України.

Збереження та відновлення пам’ятки

Трапезна церква Святих Антонія і Феодосія Печерських з палатою була відреставрована в 1980-х роках. Під час реставрації було відновлено початковий вигляд церкви, а також були проведені роботи з укріплення фундаменту і стін храму.

У 2000 році церква була включена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Питання, що часто задаються

1. Коли була побудована Трапезна церква Святих Антонія і Феодосія Печерських з палатою?
2. Хто був ініціатором спорудження церкви?
3. В якому стилі була побудована церква?
4. Які особливості архітектури церкви?
5. Які розписи та іконостаси є в церкві?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 31 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".