https://reporter.zp.ua

Тарас Шевченко – коротка біографія для учнів 6 класу

Редактор: Михайло Мельник
Погана якість статті?
Повідомити

тарас шевченко – коротка біографія для учнів 6 класу

тарас григорович шевченко – великий український поет, художник і політичний діяч. він народився 9 березня 1814 року в селі моринці, що на київщині, в бідній кріпацькій родині.

з дитячих років тарас проявляв захоплення мистецтвом – малював картини, писав вірші. незважаючи на те, що тарас був сиротою, він зміг пройти навчання в київській академії мистецтв, де він розвивав свій талант та вивчав мистецтвознавство.

у 1838 році шевченко видав свою першу збірку віршів “кобзар”, яка стала символом української літератури. у своїх творах він зображував життя простих людей, зокрема кріпаків, і показував глибоку людяність та гордість українського народу.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

протягом життя тарас шевченко був активним учасником національно-визвольного руху. він відкрито виступав проти кріпацтва та української безправності. у 1847 році він був арештований за участь у підпільному національному русі та відправлений на заслання до сибіру. там він відсидів 10 років.

після звільнення з-під арешту, шевченко повернувся до києва, де продовжив свою літературну та художню діяльність. він став викладачем у київській академії мистецтв та продовжував активно боротися за свободу та незалежність україни.

тарас шевченко помер 10 березня 1861 року в селі перебендівка на херсонщині. але його твори та ідеали живуть досі, вони надихають український народ на боротьбу за свої права та свободу.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Погана якість статті?
Повідомити

Залишити коментар

Опубліковано на 10 04 2023. Поданий під Освіта. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".