https://reporter.zp.ua

Софіївська селищна громада

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Софіївська селищна громада: географія, економіка та історія

Географічне розташування та адміністративний центр

Софіївська селищна громада – це територіальна громада в Україні, розташована в Криворізькому районі Дніпропетровської області. Адміністративним центром громади є селище міського типу Софіївка.

Територія та населення

Громада охоплює територію площею 259,1 кв. км. На цій території проживає приблизно 14 500 осіб (станом на 2021 рік). Більшість населення проживає в селищі Софіївка та 15 навколишніх селах.

Економіка

Основу економіки Софіївської селищної громади становлять гірничо-видобувна та металургійна промисловість. На території громади розташовані родовища залізної руди, яка видобувається та переробляється на місцевих підприємствах. Також розвинені сільське господарство, зокрема, вирощування зернових та соняшнику.

Транспортна інфраструктура

Через територію громади проходять автодороги національного значення Н-11 "Дніпро – Миколаїв" та Н-119 "Кривий Ріг – Миколаїв". Залізничного сполучення в громаді немає.

Соціальна сфера

У Софіївській селищній громаді діють загальноосвітні школи, дитячі садки, лікарні та поліклініки, які забезпечують соціальні потреби населення. Також є культурно-просвітницькі установи, такі як бібліотека, будинок культури та краєзнавчий музей.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Історія

Перші поселення на території Софіївської громади з'явилися в XVII столітті. Селище Софіївка було засноване в 1889 році і назване на честь дружини інженера Владислава Кона.

У XX столітті Софіївка стала центром розвитку залізнорудної промисловості в регіоні. Тут були відкриті рудники та збудовані металургійні заводи. У роки Другої світової війни територія громади була окупована німецькими військами, а після її визволення тут було відновлено економічне та соціальне життя.

У 2020 році в результаті адміністративно-територіальної реформи в Україні було утворено Софіївську селищну громаду, яка об'єднала в собі колишню Софіївську селищну раду та 15 сільських рад.

Софіївська селищна громада – це розвинена територія з багатим промисловим та історичним минулим. Завдяки різноманітній економічній базі та соціальній інфраструктурі громада має потенціал для подальшого зростання та покращення якості життя своїх жителів.

Часті запитання

 1. Де розташована Софіївська селищна громада?
  • Криворізький район Дніпропетровської області.
 2. Яка площа громади?
  • 259,1 кв. км.
 3. Яке населення громади?
  • Близько 14 500 осіб.
 4. Яка основна економічна діяльність в громаді?
  • Гірничо-видобувна та металургійна промисловість.
 5. Який адміністративний центр громади?
  • Селище міського типу Софіївка.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".