Запорожцям на замітку: біль в животі може бути симптомом сезонних загострень шлунково-кишкових захворювань

unnamed-2всі ми звикли вважати «осінніми» хворобами грип та застуду, але ще дуже часто осінь підносить нам неприємний «сюрприз» у вигляді загострень захворювань шлунково-кишкового тракту. як відзначають гастроентерологи запорізької обласної лікарні, запорожцям слід бути уважними: саме в міжсезоння нагадують про себе гастрити, гастродуоденіти, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.

наталія василівна, 48-річна мешканка запорізької області, знає про це не з чуток. зовсім недавно жінка звернулася до обласного гастроцентр запорізької обласної лікарні зі скаргами на сильний біль в шлунку. комплексне обстеження показало, що це — загострення виразкової хвороби.

у тому, що наша травна система восени дає збій, немає нічого дивного, адже причин для цього безліч. зміна погоди, напружена робота, стреси, неправильне харчування, безконтрольний прийом ліків — наталія василівна вважає, що саме ці фактори спровокували розвиток її хвороби. ще одна причина виникнення захворювань шлунково-кишкового тракту — бактерія хелікобактер пілорі, яка «живе» в антральному відділі шлунка.

за словами гастроентерологів запорізької обласної лікарні, напади загострень розпізнати нескладно. виразка проявляється гострим болем у животі (як кажуть в народі «під ложечкою»), нудотою, «голодними болями». гастрит (запалення слизової оболонки стінки шлунка) дає про себе знати ниючі болями у верхній частині живота, нудотою, печією. схожі симптоми і проявів гастродуоденіту (запалення слизової шлунка і дванадцятипалої кишки), ще одного поширеного захворювання шлунково-кишкового тракту.

Є питання? Запитай в чаті з ШІ!

unnamedпацієнтка обласного гастроцентру наталія василівна зізнається: ці симптоми турбували її вже давно: «як властиво всім нам, я не звертала на хворобу належної уваги. намагалась самотужки позбутися болю в шлунку, нудоти, але мені ставало все гірше. це була моя головна помилка, адже коли справа стосується здоров’я, час грає проти нас. чим довше ми затягуємо візит до лікаря, тим складніше фахівця буде вирішити нашу проблему. краще відразу ж, при перших симптомах, звернутися за допомогою, а не чекати загострення або запускати недугу, як це зробила я ».

«ігнорувати тривожні сигнали, які подає нам наш організм, дуже небезпечно, — підтверджує важливість своєчасного звернення до лікарні і людмила данильченко, завідувач обласним центром діагностики, лікування і профілактики гастроентерологічних захворювань запорізької обласної лікарні, головний позаштатний гастроентеролог і дієтолог доз зода. — якщо запустити хворобу, гастрит, наприклад, може перерости у виразку, а виразка, в свою чергу — закінчитися проривом і іншими грізними ускладненнями. а це вже жізнеугрожающіе стану! самолікуванням також займатися не варто — правильне, своєчасне і найголовніше — ефективне лікування може призначити тільки кваліфікований гастроентеролог. дотримання приписів лікаря допоможе вам уникнути виникнення неприємних симптомів і спокійно пережити «небезпечний» сезон ».

зараз наталія василівна приїхала в обласний гастроцентр запорізької обласної лікарні вже для контрольного обстеження. завдяки правильно підібраною тут терапії її стан покращився, а виразка, як показали результати діагностики, — зарубцювалася. «лікарі допомогли мені повернути чудове самопочуття, хвороба мене більше не турбує. ось що значить потрапити до грамотних фахівців, які для кожного пацієнта створюють відповідну схему лікування, — розповідає жінка, — тепер я дотримуюся спеціальної дієти і намагаюся не забувати про профілактику ».

контакти:

г. запорожье, оріхівське шосе, 10
запорізька обласна лікарня, головний корпус, 7 поверх, ліве крило

телефони:

завідуюча гастроцентр: (061) 769-29-58
консультативна поліклініка: (061) 769-81-33, (061) 769-29-89

zokb.org.ua

Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу: @news_reporter_ua

Leave a Reply

Posted by on 23 11 2016. Filed under Запоріжжя. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".