Європарламент закликав Росію звільнити Сенцова і Кольченко

10 вересня на пленарному засіданні європейський парламент прийняв резолюцію, в тексті якої існує пряма вимога від Російської Федерації негайно звільнити з-під варти українських громадян Олександра Кольченко та Олега Сенцова. В пресс-службі Європарламенту також повідомляють, що в резолюції зазначена вимога крім українців звільнити громадянина Естонії — працівника поліції Естона Кохвера.

Резолюція містить також заклик до керівництва Росії про звільнення всіх громадян України, які незаконно утримуються під вартою на території Російської Федерації. Зокрема мова йде про депутата Верховної Ради України Надію Савченко.

Дану резолюцію підтримали та проголосували «за» 378 європарламентарі, «проти» голос віддали 111 депутатів і 138 утримались.

Зокрема в резолюції сказано, що Європарламент «рішуче засуджує дії Російської Федерації, яка грубо порушує територіальну цілісність таких країн як Естонія та Україна шляхом незаконного викрадення її громадян». Особливо акцентована увага в резолюції на тому, що суди Росії не вповноважені виносити вироки громадянам інших країн за дії, які вони не вчиняли на її території.

Також в резолюції міститься одна з поправок, яка пропонується для Ради ЄС, а саме: скласти список чиновників, які будуть причетні до питань пов’язаних фактом незаконного затримання, викрадання та засудження Кольченко, Сенцова, Савченко та Кохвера. Пропонується по відношенню до цих чиновників застосувати санкції, а саме: заморозити на території Європейського союзу всі їхні рахунки, а також рахунки, що належать їх прямим родичам.

Поділитися:

Метки: , , , ,

Posted by on сен 11 2015. Filed under Cвіт, Суспільство. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Читати цю новину своєю мовою:

▼ Я покупаю ссылки здесь ▼Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Войти | Designed by Gabfire