https://reporter.zp.ua

Як вибрати ювелірні вироби?

# , , , , , , , , ,

Редактор: Михайло Мельник

ювелірні прикраси – це не буденна щоденна покупка. вибираючи коштовність для себе або купуючи її в подарунок, ми отримуємо не просто річ, а неминущу цінність.

при правильному підході новий виріб може стати улюбленим аксесуаром, а може лежати в скриньці так жодного разу і не надіте. як же правильно вибрати ювелірну прикрасу? яка цена на золото та інші дорогі метали?  які нюанси необхідно враховувати? у цьому ми і спробуємо розібратися.

дорогоцінна оправа

ось вже багато століть найпопулярнішими дорогоцінними металами, що використовуються при виготовленні ювелірних виробів, є золото і срібло. вибираючи прикраси, у першу чергу необхідно перевірити наявність проби. справжній виріб повинен мати відбиток державної інспекції пробірного нагляду і «іменний» знак виробника. якщо клеймо відсутнє – швидше за все, перед вами підробка. крім класичного червоного існує також біле золото. відтінок металу залежить від різного роду домішок.

поряд із золотом при виробництві практично всіх видів виробів використовується срібло. ювеліри цінують цей метал за м’якість і високу пластичність, завдяки якій його можна скачати в тонкий дріт. тому іноді саме сріблу віддається перевага при виготовленні самих хитромудрих прикрас. цей метал добре поєднується з різними видами каменів і елементами декору, такими як емаль. в україні найбільш поширеним є срібло 925 проби.

рекомендується купувати вироби з дорогоцінних металів у відомих і офіційних представників. так ви уникнете ризику купити підробку.

при виборі прикраси обов’язково зверніть увагу на відсутність видимих ​​пошкоджень. шліфува поверхня виробів повинна бути рівномірною, а полірована – доведена до блиску і не мати будь-яких тріщин, подряпин і вм’ятин. якщо ви вибираєте матову прикрасу, оцініть рівномірність матового покриття і його оксамитовий вигляд.

також прикраса не повинна мати слідів інструменту, хвилястості, слідів клею, плям і потертостей. штампованим, чіткою, філігранним, різьбленим і гравірованим малюнкам необхідно мати чіткий контур.

правильна бірка

бірка – це паспорт виробу, що містить всю необхідну для споживача інформацію.

у першу чергу зверніть увагу на зовнішній вигляд ярлика. він повинен бути виготовлений з білого щільного паперу і мати отвір для пропуску безбарвної нитки, що з’єднує бірку з прикрасою. крім того, бірка повинна бути опломбована. при цьому пломба обов’язково має чіткий відбиток підприємства-виробника. наприклад, на виробах sokolov це латинська літера «s».

перелік реквізитів на ярлику ювелірного виробу регламентується галузевим стандартом (ост 117-3-002-95).

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

основною інформацією, представленої на бирці, є наступна:

фірма виробник;
юридична адреса підприємства;
найменування виробу (браслет, сережки, кольє і т. д.) і його артикул;
проба, яка вказує на чистоту металу;
вага виробу;
вартість прикраси.

також на бірці обов’язково вказуються опис вставки (її найменування і матеріал), розмір виробу (кільця, браслети, ланцюжки) і його довжина (для ланцюгів і браслетів).

ювелірні вставки

іноді прикраси в дусі мінімалізму досить лаконічні. у цьому випадку на перше місце виходить вставка, виконана з різних каменів. вибір настільки величезний, що все залежить виключно від вашого смаку, запитів і фінансових можливостей.

дорогоцінні й виробні, великі і невеликі, дорогі і не дуже – камені різних кольорів і форм можуть прикрасити будь-який виріб.

бірка є сертифікатом на закріплені камені, що містить всю необхідну інформацію про мінерал: найменування матеріалу, вага каменя та його характеристики (особливо для дорогоцінних каменів).

вагу каменів прийнято вимірювати в каратах. 1 карат дорівнює 200 міліграмам.

вимоги, що пред’являються до дорогоцінним вставкам, регулюються відповідним галузевим стандартом.

до обов’язкових характеристик для вставок з діамантів відносяться наступні: кількість діамантів з однаковими характеристиками, шифр виду ограновування (наприклад, «кр» – коло) і загальна каратна вага каменів. крім того, вказується група кольору мінералу і клас його чистоти (по технічним умовам). д

для смарагдів і сапфірів найважливішими параметрами є колірний тон каменю і його прозорість, для рубіна – колір, світлота і насиченість.

характеристиками перлинних вставок є колір, блиск, товщина перламутрового шару, форма, чистота поверхні, розмір, а також якість підбору каменів (для виробів з декількома перлинами).

крім зазначених параметрів при покупці прикраси варто звернути увагу на відсутність видимих ​​дефектів вставки (тріщин і сколів).

при покупці сережок, брошок, рознімних браслетів і шийних прикрас зверніть увагу на наявність і якість замку.

замок на виробі повинен бути зручним і надійним. перевірте, щоб застебнута прикраса не відкривалася сама по собі. зверніть увагу на якість різьблення замка (якщо така є). вона не повинна мати пропусків і зривів.

замки браслетів і брошок обов’язково забезпечені запобіжником.

слідуючи цим простим порадам, ви зможете підібрати якісну і справжну ювелірну прикрасу, яка буде радувати вас своєю красою довгі роки!

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Залишити коментар

Опубліковано на 13 11 2015. Поданий під Прес-реліз. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".