В Запорізької області зменшують площі озимої пшениці

На території Запорізької області тривають сільськогосподарські роботи. Зокрема аграрії закінчують посів озимих культур, в тому числі й пшениці.

Інформаційно-аналітичне агентство «АПК-Інформ» провело серед виробників сільськогосподарської продукції опитування. Предметом дослідження експертів стала кількість озимих культур, які будуть засіяні в цьому році на території Запорізької області.

При цьому левова частина аграріїв повідомляють про суттєве скорочення площ під озиму пшеницю. Причиною цьому є погіршення погодних умов, зокрема посушлива зима, літо та осінь 2015 року. Зокрема ряд сільськогосподарських підприємств зменшили посівні площі, причому суттєво, в середньому на 40-60%. Не дуже втішним є те, що ті аграрії, які провели посів в кінці вересня, до цього часу не отримали сходів зернових.

Варто зауважити, що деякі учасники ринку повідомляють про повну відмову від посіву озимої пшениці. Крім цього знижуються в Запорізькій області площі під озимий ячмінь та озимий ріпак, зменшення проходить в середньому на 60%.

Міністерство аграрної політики України повідомляє, що станом на середину жовтня на території Запорізької області озимими зерновими культурами засіяна площа в 427,2 тисяч гектарів. В свою чергу дана цифра складає 66% від запланованих об’ємів.

Також агровиробники стверджують, що збільшувати кількість площ озимих в цьому році вже не будуть. Навіть якщо в другій половині жовтня пройдуть дощі, у аграріїв не буде часу на досівання культур, так як в листопаді місяці вже можуть вдарити перші морози, які знищать посіви.

Повторна посушлива зима та літо в 2016 році можуть суттєво знизити врожайність зернових культур в Запорізькій області, в результаті чого можливе виникнення в регіоні певного дефіциту зерна.

Поділитися:

Метки: , , , ,

Posted by on окт 20 2015. Filed under Економіка, Запоріжжя. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Читати цю новину своєю мовою:

▼ Я покупаю ссылки здесь ▼Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Войти | Designed by Gabfire