У Запорізькій обллікарні АТОшніку з гострою лейкемією подарували можливість будувати плани на майбутнє

sxematicheskoe-izobrazhenie-kletok-krovi-zdorovogo-cheloveka-i-cheloveka-bolnogo-lejkemiejрак кровіпочути такий діагноз не готовий ніхто, але якщо вже така біда трапляється, то єдиний вихідзібрати всі сили в кулак і боротися до переможного кінця. саме так і зробив василь, 24річний пацієнт відділення гематології запорізької обласної лікарні.

в життя молодого хлопця з оріхівського району лейкемія (рак крові) увірвалася несподівано і дуже стрімко. до лікарів його змусила звернутися сильний головний біль і загальна слабкість, яка так і не припинилася після перенесеного грипу. фахівці районної лікарні запідозрили у пацієнта неврологічні розлади, адже й року не минуло після його повернення із зони ато. але, так і не визначившись з діагнозом, місцеві лікарі дали хлопцю напрямок до невролога обласної лікарні.

«у запорізькій обллікарні я насамперед здав всі необхідні аналізи. лікарі побачили якісь відхилення в аналізах крові і відразу ж відправили мене на консультацію до фахівця з кровігематолога. у нашій районній лікарні такого узконаправленного лікаря немає. вже у відділенні у мене взяли зразок кісткового мозку на аналіз. менше ніж за добу я почув діагнозлейкемія, як зараз пам’ятаюце було 21 февраля … », — розповідає василь.

pacient-vasilij-rasskazyvaet-o-svoej-nelegkoj-borbe-s-tyazheloj-boleznyuлейкеміяце вкрай агресивну злоякісне онкологічне захворювання крові, яке при відсутності лікування призводить до швидкого летального результату (від декількох тижнів до місяця). серед причин виникнення захворювання фахівці називають сонячну радіацію, радіоактивне випромінювання, вплив хімічних речовин на організм. гематологи запорізької обласної лікарні попереджають, що симптоми цього смертельної недуги різноманітні і неспецифічні, і пацієнту їх легко сплутати з симптомами інших хвороб: невмотивована слабкість і зниження працездатності; підвищення температури тіла і головний біль; кровотечі (носові, маткові, з ясен) і ін. при підозрі на лейкемію, пацієнта обов’язково повинен обстежити лікаргематолог. тільки такий фахівець може правильно діагностувати захворювання і підібрати найбільш відповідне лікування.

після постановки діагнозу василю відразу був призначений курс хіміотерапії. в середньому один курс становив 57 днів, після цього пацієнтdazhe-cherez-medicinskuyu-masku-vidno-ulybku-vasiliya-kogda-on-rasskazyvaet-o-svoix-planax-na-budushhee перебував два тижні в повній ізоляції, якщо його стан стабілізувавсявін міг їздити додому. по закінченню 23х тижнів хлопець знову повертався для наступних курсів хімії. зараз на рахунку василя вже 6 курсів і він знаходиться на підтримуючої терапії. завдяки допомозі лікарів відділення гематології запорізької обласної лікарні молодій людині вдалося досягти стадії ремісії в боротьбі з лейкемією.

Є питання? Запитай в чаті з ШІ!

ezhednevnyj-kontrol-za-sostoyaniem-zdorovya-pacienta-v-otdelenii-gematologii«після досягнення ремісії ми відразу ж активізували оформлення документів на комісію міністерства охорони здоров’я україни щодо лікування пацієнтів з лейкемією за кордоном, — розповідає борис самура, к.мед.н., доцент, лікар вищої категорії, головний позаштатний спеціаліст з гематології департаменту охорони здоров’я зода , завідувач відділенням гематології запорізької обласної лікарні. — справа в тому, що василю потрібна трансплантація кісткового мозкуце його єдиний шанс вижити і одужати. але такі операції в нашій країні, на жаль, не проводяться. за сприяння департаменту охорони здоров’я запорізької ода, всі документи були зібрані і відправлені до києва. близько місяця тому ми отримали довгоочікуваний позитивну відповідь: василю буде проведена алогенна трансплантація стовбурових клітин в клініці м мінськ ».

трансплантація кісткового мозкуце «операція надії» для пацієнтів з лейкемією, шанс вижити і повернутися до звичного способу життя, будувати плани на майбутнє. у василя, 24річного хлопця, який тільки почав своє життя їх дуже багато:

«до того, як піти в ато я працював зварником в своєму рідному селі. але після повернення вирішив, що хочу отримати освіту. перед початком хвороби я ще встиг вступити до технікуму і через пару днів у мене перша в житті сесія. далі я обов’язково вступлю до університету і отримаю вищу освіту. взагалі у мене ще багато планів, але можливість щось планувати у мене з’явилася тільки завдяки лікарям запорізької обласної лікарні. вони мені подарували дорогоцінну можливість мріяти, уявляти яким буде моє майбутнє. також я дуже вдячний всім волонтерам, депутатам, які мені допомагали, всім тим, чиїми зусиллями у мене з’явився шанс на одужання. я не можу підвести всіх цих людей, і налаштований тільки на перемогу ».vasilij-s-lechashhim-vrachom-annoj-derevyanko-i-zaveduyushhim-otdeleniem-gematologii-zaporozhskoj-oblbolnicy-borisom-samuroj

контакти:
г. запорожье, оріхівське шосе, 10

запорізька обласна лікарня, головний корпус, 8 поверх, ліве крило

завідувач відділенням гематології: (0612) 969333

zokb.org.ua

Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу: @news_reporter_ua

Leave a Reply

Posted by on 17 11 2016. Filed under Запоріжжя, Здоров'я. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".