Свято народження Ярила на Запоріжжі

Весняне рівнодення традиційно припадає на кінець березня, коли Сонце з Південної півкулі переходить в Північне.

Наші предки вважали, що саме з цього дня природа оновлюється, набирається сил, а світло перемагає темряву. На острові Хортиця запорізькі рідновіри традиційно відзначають свято народження Ярила.

Рідновіри приготували все необхідне для святкового дійства. Зустрічати весну на острів Хортиця звали всіх запорожців. Зазвичай, взяти участь в обрядах приходить більше городян. Але в цей раз багатьох налякала погода.

Зазивали весну хороводами навколо головного атрибуту свята — вогню. Він всю зиму зігрівав будинки людей, а тепер кажуть рідновіри, повинен відправитися на небо, щоб зігрівати всю Землю.

Свято народження Ярила рівнозначний Великодня. Їх об’єднує і велика кількість схожих обрядів.

Наші предки вважали, що саме з цього дня потрібно готуватися до польових робіт. Примовляли «Піднявся Ярило — берись і мужик за вила».

Поділитися:
Posted by on мар 22 2016. Filed under Запоріжжя, Культура, Події. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Читати цю новину своєю мовою:

▼ Я покупаю ссылки здесь ▼Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Войти | Designed by Gabfire