Пам’ятка виборцю: чого не можна робити під час виборів

Сьогодні, 25 жовтня, запорожці підуть на виборчі дільниці щоб віддати голос та вибрати собі місцеву владу. Пропонуємо для городян нагадати, чого в жодному разі не можна робити на виборчій дільницях.

Правило № 1. Селфі з бюлетенем — табу. Перебуваючи в кабінці для таємного голосування, не варто робити фотографії ні себе, ні бюлетеня. Така дія категорично заборонена законодавством і вважається розголошенням волі виборця.

  1. У кабінку — поодинці. За законодавством про вибори у кабінці для таємного голосування повинен знаходитися тільки один виборець. Винятком є люди, які мають обмежені можливості і вони не можуть самостійно проголосувати. Таким виборцям можна допомагати, це можуть робити родичі, знайомі, не знайомі люди, одним словом, хто завгодно, а от члени комісії та представники кандидата допомагати не мають права.
  2. Без паспорта не приходьте! Збираючись на виборчу дільницю обов’язково візьміть із собою свій паспорт. Якщо ж ви забули документ, то на виборчій дільниці ви не зможете скористатись своїм конституційним правом, вам просто не дадуть бюлетень.
  3. Малювати на бюлетенях — не можна. Виборець повинен поставити відповідну позначку тільки в квадратику навпроти прізвища кандидата. Сторонні написи, малюнки, декілька позначок автоматично перетворюють бюлетень в недійсний. Втім, таким чином можна виразити свою точку зору, якщо ви не підтримуєте жодного з кандидатів.
  4. І ніякої агітації! У день виборів категорично забороняється рекламувати будь-кого з кандидатів у владу. Не тільки словесно, а й візуально. Якщо ви прийдете на ділянку у футболці із зображенням кандидата, вас не допустять до голосування.

Звісно, прийти на вибори це право громадянина, але краще ним скористатись.

Поділитися:
Posted by on окт 25 2015. Filed under Запоріжжя, Суспільство, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

Читати цю новину своєю мовою:

▼ Я покупаю ссылки здесь ▼Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Войти | Designed by Gabfire