Коротка біографія Тараса Шевченка

Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня) 1814 року. В селянській сім’ї, в селі Моринці тодішньої Київської губернії, Звенигородського уїзду, зараз це територія Черкаської області. Матір’ю майбутнього кобзаря була Катерина Якимівна Бойко, батько Григорій Іванович Шевченко, який був селянином-кріпаком.

Дитинство та юність

Коли Тарасові було два роки батьки переїжджають в село Кирилівку, тут в 1823 році помирає матір, а коли Шевченкові було 12 років помирає його батько і з тих пір в нього починається важке кочове життя безпритульної дитини.

Спочатку Тарас був у дяка-учителя прислужником, потім допомагав по околишніх селах художникам-іконописцям. Прислужуючи дяку хлопець навчився грамоті, а у малярів познайомився з самими простими прийомами малювання.

В 1829 році в шістнадцятирічному віці попадає до поміщика Енгельгардта, спочатку як кухарчик, а потім слуга «козачок». Протягом всього часу Шевченко не втрачає потягу до малювання, це побачив Енгельгрдт та віддав хлопця на півтора роки до Віленського університету, де той навчався у відомого портретиста Яна Рустема.

Після університету Енгельгард захотів зробити з хлопця власного домашнього живописця, тому відправляє його в Петербург на навчання до художника Василя Ширяєва. Там Тарас знайомиться з відомими живописцями Жуковським, Брюловим, Васнєцовим та письменником Гребінкою. Митці побачили в хлопцеві-кріпакові великий талант та викупили його з неволі.

1840-ві роки

З 1840 по 1846 стали в житті Шевченко найкращими роками. В цей період розквітає його поетичне обдарування. В 1840 році виходить невеликий збірник віршів під назвою «Кобзар», в 1842 році «Гайдамаки». Крім цього в першій половині 40-х років публікуються такі поетичні художні твори як «Кавказ», «Хусточка», «Наймичка», «Катерина», «Тополя», «Перебендя». А в 1843 році Тарас Григорович отримує ступінь вільного художника, після чого він тривалий час подорожує Україною.

В 1846 році Шевченко вступає в члени Кирило-Мефодіївського товариства, за що був арештований та засланий на військову службу в Оренбурзький корпус рядовим солдатом. Перебуваючи на службі йому було заборонено і писати і малювати.

Військова служба

Перебування «у солдатах» дуже гнітило великого поета, особливо для нього були важкими перші роки служби. В період з 1848 по 1849 рік Шевченко приймав участь в науковій експедиції до Аральського моря, де він займався змальовуванням природи, а також місцевого населення. Але коли про це дізнались в Петребузі Тарас Григоворич був відправлений в інше місце і також з суворою забороною займатись творчістю.

На військовій службі перебував до 1857 року.

Петербурзький період

Після закінчення служби повернувся до Санкт-Петербургу, де повністю занурився в поезію та мистецтво. Намагався створити сім’ю, кілька разів одружувався, але невдало. В 1859 році подорожує по Україні.

В цей період Шевченко починає важко хворіти, розуміючи, що у нього обмаль часу, вирішує займатись створенням шкільного підручника на українській мові.

Помер Тарас Шевченко 26 лютого (10 березня) 1861 року в Санкт-Петербурзі від водянки.

Поділитися:

Метки: , , ,

Posted by on сен 10 2015. Filed under Культура, Прес-реліз, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

3 комментария for “Коротка біографія Тараса Шевченка”

  1. Марина

    Как же долго жил Шевченко — аж 147 лет! И, как оказалось он умер после ВОВ в 1961г

  2. Максим

    Марина,хочу зауважити що ти зробила дуже великі помилки!Во первих Тарас Григорович Шевченко жив 47 років!Во других він помер не в 1961Р. А в 1861Р.

Leave a Reply

Читати цю новину своєю мовою:

▼ Я покупаю ссылки здесь ▼Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Войти | Designed by Gabfire