https://reporter.zp.ua

Письмовий чи нотаріальний: важливі аспекти купівлі квартири

Редактор: Михайло Мельник

що це буде за правочин: письмова чи нотаріальна?

купівля квартири – це серйозний крок у житті кожної родини. та який правочин буде звичайним – письмовий чи нотаріальний? чи можна скласти договір купівлі-продажу на матір і дітей, а виписати зобов’язання перед чоловіком і виділити його частку пізніше? давайте розберемось у всіх нюансах цього процесу.

перш за все, потрібно звернутися до юриста, який допоможе скласти і оформити договір правильно. важливо врахувати всі пункти і деталі, щоб уникнути можливих непорозумінь у майбутньому.

якщо сім’я придбуває квартиру за готівку і подружжя, варто розглянути купівлю в спільну власність всіх членів сім’ї – матері, батька і дітей. це надасть більшу юридичну стабільність та захист інтересів кожного члена сім’ї.

не рекомендується купувати частку сім’ї і виділяти її пізніше. краще спершу скласти нотаріальний договір, внести плату за нього і реєструвати права в установленому порядку. таким чином, будуть забезпечені документальні доводи права спільної власності на нерухомість.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

важливо оформити усі документи правильно та узгодити з юристом. зокрема, потрібно отримати довідку про залишок капіталу з пенсійного фонду та внести цю інформацію до договору. врахуйте вартість квартири, початковий внесок, а також скільки становить капітал.

у процесі оформлення договору можна подавати документи до пенсійного фонду для отримання податкових вирахувань. зверніться до фахівця, щоб з’ясувати умови цієї можливості.

у разі передачі прав спільно зареєстрованих власників згідно договору, потрібно подати до пенсійного фонду заяву про передачу статутного капіталу, а також надати договір та виписку з єдиного державного реєстру нерухомого майна.

необхідно також врахувати передачу статутного капіталу продавцю, після чого він буде вилучений з обтяжень власників-покупців.

загалом, при покупці квартири бажано мати чіткі і документальні доводи права власності. звертайтеся до професіоналів, які нададуть юридичну консультацію і допоможуть правильно скласти і оформити договір. таким чином, ви будете мати мир та впевненість у правильності своїх дій.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Погана якість статті?
Повідомити

Залишити коментар

Опубліковано на 23 11 2023. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".