https://reporter.zp.ua

Павло Кампіан

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Павло Кампіан (Павло Новопольський)

Біографія

Павло Кампіан (лат. Paulus Novicampianus, Novicampius, Novus Campianus) народився близько 1527 року в Новополі (нині Тернопільська область, Україна). Отримав освіту в Краківському університеті, де здобув ступінь доктора медицини.

Після закінчення університету переїхав до Львова, де розпочав успішну лікарську практику. Водночас займався підприємницькою діяльністю.

Громадська діяльність

З 1571 по 1584 рік Кампіан був лавником (заступником міського старости) Львова. У 1584 році став райцем (членом міської ради), а з 1584 по 1599 рік обіймав посаду бурмістра Львова.

Як бурмістр, Кампіан підтримував розвиток міста, зокрема торгівлі та ремесла. У 1593 році за його ініціативою було проведено першу в Україні перепис населення.

Наукова діяльність

Кампіан був відомим науковцем та автором численних медичних трактатів, які широко використовувались упродовж XVII-XVIII століть. Найвідомішим з них є "Трактат про чуму" (1581), який став одним з перших наукових праць, присвячених цій хворобі.

Його праці відзначались науковою точністю та практичними рекомендаціями щодо лікування та профілактики хвороб. Кампіан одним з перших лікарів в Україні почав використовувати анатомію трупів для вивчення людського тіла.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Особисте життя

Павло Кампіан був двічі одружений. Від першої дружини мав сина Юрія, який став відомим картографом. Від другої дружини мав дочку Ядвігу, яка вийшла заміж за польського магната Станіслава Жолкевського.

Смерть і спадщина

Павло Кампіан помер 21 листопада 1600 року у Львові. Він був похований у Латинському катедральному соборі.

Спадщина Кампіана є значною. Він був одним з найвидатніших лікарів та науковців свого часу. Його праці зробили значний внесок у розвиток української та європейської медицини.

Павло Кампіан був видатним українським лікарем, підприємцем та громадським діячем. Його наукові праці та практична діяльність внесли значний внесок у розвиток медицини та Львова.

Запитання, що часто задаються

  • Де народився Павло Кампіан?

  • Новополе (нині Тернопільська область, Україна)

  • Яку посаду він обіймав у Львові?

  • Бурмістр (1584-1599)

  • Яку хворобу досліджував Кампіан у своєму трактаті?

  • Чуму

  • Скільки разів був одружений Кампіан?

  • Двічі

  • Де похований Павло Кампіан?

  • Латинський катедральний собор у Львові

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 14 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".