https://reporter.zp.ua

Пам’ятники Батурина

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Пам'ятники Батурина

Замок гетьмана Розумовського

Замок гетьмана Розумовського — це палацово-парковий комплекс, зведений у XVIII столітті коштом останнього гетьмана України Кирила Розумовського. Комплекс включає палац, флігелі, господарські споруди та парк. Палац збудований у стилі раннього класицизму, має два поверхи і прикрашений колонами та ліпниною. Флігелі використовувалися як житло для гостей та прислуги. У парку збереглися алеї, ставки, скульптури та фонтани. Замок є одним із найбільш значущих архітектурних пам'яток Батурина.

Церква Воскресіння Христового (Мазепинська церква)

Церква Воскресіння Христового, також відома як Мазепинська церква, була зведена у 1705 році за наказом гетьмана Івана Мазепи. Церква побудована в українському бароковому стилі, має п'ять куполів та багате внутрішнє оздоблення. У церкві зберігаються ікони XVIII століття, а також мощі преподобного Феодосія Углицького. Мазепинська церква є одним із найстаріших та найцінніших храмів Батурина.

Пам'ятник Івану Мазепі

Пам'ятник Івану Мазепі встановлений у центрі Батурина у 2009 році. Скульптура зображує гетьмана на коні, а її висота становить 6 метрів. Пам'ятник символізує роль Івана Мазепи в історії України та Батурина.

Пам'ятник загиблим під час облоги Батурина

Пам'ятник загиблим під час облоги Батурина встановлений на Замковій горі, де в 1708 році відбулася битва між козацькими військами та російською армією. Пам'ятник увіковічнює пам'ять козаків та мирних жителів, які загинули під час облоги.

Будинок генерального судді та канцелярія

Будинок генерального судді та канцелярія — це споруда, в якій розміщувались суд та канцелярія Гетьманщини. Будівля зведена у XVIII столітті та має два поверхи. У будинку збереглися оригінальні інтер'єри, а також портрети генеральних суддів.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Чорнобильський пам'ятник

Чорнобильський пам'ятник встановлений у 1989 році на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, які проживали в Батурині. Пам'ятник є стелою, на якій викарбувані імена ліквідаторів, а також зображення атомного реактора.

Пам'ятник Небесній сотні

Пам'ятник Небесній сотні встановлений у 2015 році на честь героїв, які загинули під час Революції Гідності. Пам'ятник є меморіальною дошкою, на якій викарбувані імена загиблих.

Пам'ятник Тарасу Шевченку

Пам'ятник Тарасу Шевченку встановлений у 1959 році у сквері на центральній площі Батурина. Скульптура зображує поета, який сидить на камені, а її висота становить 3,5 метра.

Пам'ятник Павла Чубинського

Пам'ятник Павла Чубинського встановлений у 1989 році на честь автора слів Державного гімну України. Скульптура зображує Чубинського, який стоїть на постаменті у повний зріст, а її висота становить 3 metri.

Пам'ятник Данилу Апостолу

Пам'ятник Данилу Апостолу встановлений у 1970 році на честь гетьмана Лівобережної України. Скульптура зображує Данила Апостола на коні, а її висота становить 4 метри.

Пам'ятники Батурина є важливими об'єктами культурної спадщини України. Вони увіковічнюють історію міста та людей, які тут жили та працювали. Пам'ятники служать нагадуванням про минуле та допомагають формувати ідентичність нинішніх мешканців Батурина.

Запитання, що часто задаються:

  1. Скільки пам'ятників встановлено в Батурині?
  2. Який з пам'ятників є найстарішим?
  3. Який пам'ятник присвячений героям, які загинули під час Революції Гідності?
  4. Який пам'ятник символізує козацьку епоху в історії Батурина?
  5. Який пам'ятник є меморіалом ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 22 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".