Пам’ятка виборцю: чого не можна робити під час виборів

Сьогодні, 25 жовтня, запорожці підуть на виборчі дільниці щоб віддати голос та вибрати собі місцеву владу. Пропонуємо для городян нагадати, чого в жодному разі не можна робити на виборчій дільницях.

Правило № 1. Селфі з бюлетенем – табу. Перебуваючи в кабінці для таємного голосування, не варто робити фотографії ні себе, ні бюлетеня. Така дія категорично заборонена законодавством і вважається розголошенням волі виборця.

  1. У кабінку – поодинці. За законодавством про вибори у кабінці для таємного голосування повинен знаходитися тільки один виборець. Винятком є люди, які мають обмежені можливості і вони не можуть самостійно проголосувати. Таким виборцям можна допомагати, це можуть робити родичі, знайомі, не знайомі люди, одним словом, хто завгодно, а от члени комісії та представники кандидата допомагати не мають права.
  2. Без паспорта не приходьте! Збираючись на виборчу дільницю обов’язково візьміть із собою свій паспорт. Якщо ж ви забули документ, то на виборчій дільниці ви не зможете скористатись своїм конституційним правом, вам просто не дадуть бюлетень.
  3. Малювати на бюлетенях – не можна. Виборець повинен поставити відповідну позначку тільки в квадратику навпроти прізвища кандидата. Сторонні написи, малюнки, декілька позначок автоматично перетворюють бюлетень в недійсний. Втім, таким чином можна виразити свою точку зору, якщо ви не підтримуєте жодного з кандидатів.
  4. І ніякої агітації! У день виборів категорично забороняється рекламувати будь-кого з кандидатів у владу. Не тільки словесно, а й візуально. Якщо ви прийдете на ділянку у футболці із зображенням кандидата, вас не допустять до голосування.

Звісно, прийти на вибори це право громадянина, але краще ним скористатись.

Поділитися:
Опубліковано на Oct 25 2015. Поданий під Запоріжжя, Суспільство, Україна. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire