https://reporter.zp.ua

Орловська операція

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Орловська операція, також відома як Операція "Кутузов", була стратегічною наступальною операцією Червоної Армії в рамках Курської битви з 12 липня по 18 серпня 1943 року.

Цілі та результати

Мета Орловської операції полягала в розгромі німецького орловського угруповання та ліквідації Орловського виступу, що значно покращило б стратегічне становище радянських військ на центральному напрямку Східного фронту.

Операція увінчалася повним успіхом для Червоної Армії. Завдяки майстерному плануванню та відважним бойовим діям радянських військ, німецьке угруповання було розгромлене, а Орловський виступ ліквідовано.

Планування

Орловська операція розроблялась під керівництвом Верховного Головного Командування (Ставки ВГК) під командуванням генерала Георгія Жукова. План операції передбачав наступ по всьому фронту, починаючи з Брянського, Центрального та лівого крила Західного фронтів.

Противник

На орловському напрямку оборонялися німецькі війська 2-ї танкової та 9-ї польової армій групи армій "Центр". Противник мав потужну, глибоко ешелоновану оборону з великою кількістю укріплень, інженерних споруд та мінних полів. Багато населених пунктів були перетворені на фортеці спротиву.

Хід операції

Операція розпочалася 12 липня 1943 року одночасним наступом радянських військ по всьому фронту. Перший етап операції зосереджувався на прориві ворожої оборони на Брянському і Центральному фронтах. Завдяки вдалому використанню артилерійської та повітряної підтримки, радянським військам вдалося пробити бреші в німецьких укріпленнях.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

На другому етапі операції радянські війська розвинули наступ у напрямку Орла. 15 липня 1943 року Орловський виступ був розділений на дві частини. 18 серпня Орловська область була повністю звільнена від нацистів.

Наслідки

Орловська операція стала важливою частиною перемоги Червоної Армії в Курській битві. Ліквідація Орловського виступу створила сприятливі умови для подальшого наступу радянських військ на захід. Ворожа група армій "Центр" зазнала важких втрат і була вимушена відступити.

Висновки

Орловська операція продемонструвала майстерність радянського військового командування у плануванні та проведенні стратегічних наступальних операцій. Перемога Червоної Армії в Орловській операції зіграла вирішальну роль у перебігу Курської битви та повороті цієї війни на користь радянських військ.

Часті запитання

 • Якою була основна мета Орловської операції?
  Для розгрому німецького орловського угруповання та ліквідації Орловського виступу.

 • Які військові фронти брали участь в операції?
  Брянський, Центральний і ліве крило Західного фронтів.

 • Проти яких німецьких армій воювали радянські війська в Орловській операції?
  2-ї танкової та 9-ї польової армій групи армій "Центр".

 • Коли завершилася Орловська операція?
  18 серпня 1943 року.

 • Які були наслідки Орловської операції?
  Ліквідація Орловського виступу, відступ групи армій "Центр" і створення сприятливих умов для подальшого радянського наступу.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 16 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".