Олександр Довженко – коротка біографія для дітей

олександр довженко – український письменник і кінорежисер. він народився 10 вересня 1894 року на кіровоградщині в сім’ї бідних селян.

молодість та навчання

маленький олександр любив читати книжки та дивитися на природу. його родина жила в бідності, але олександр завжди мріяв про навчання. і коли він підрос, пішов у школу. потім він вчився в решетилівській повітовій земській школі, де захопився літературою.

історія “української трилогії”

пізніше, він став писати самостійно. одна з його славетних творів – “українська трилогія”. це три кінофільми про життя українців в роки першої світової війни, голодомору та другої світової війни. ці фільми стали відомі по всьому світу, а довженко – знаменитим режисером.

Є питання? Запитай в чаті з ШІ!

“вічні кольори прикрасили український пейзаж – блакитний колір нашої неба, зелене безмежне поле, рідне сонце та теплий вітер.”

олександр довженко був глибоко залучений до культури та переконань українців. його твори спонукали до духовної самостійності та духовної відповідальності.

  • у 1958 році він отримав нагороду “заслужений діяч мистецтв української рср”,
  • у 1963 році – ленінську премію за творчу діяльність.
  • у 2003 році на честь 100-річчя від дня народження олександра довженка було відкрито йому меморіальну дошку на хрещатику – головній вулиці києва.

смерть

довженко помер у 1956 році від гострого серцевого нападу в своєму будинку в москві. його заховали на байковому кладовищі в києві.

 

Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу: @news_reporter_ua

Залишити коментар

Опубліковано на 11 04 2023. Поданий під Освіта. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".