https://reporter.zp.ua

Міштеки

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Міштеки: Стародавній народ Месоамерики

Хто такі міштеки?

Міштеки (ісп. Mixtecos, науатль Mixteca) – це стародавній месоамериканський народ, що населяє мексиканський штат Оахака і у меншій мірі штати Герерро і Пуебла. Назва "міштеки" не є міштецькою, у перекладі з науатської мови (мови ацтеків) вона означає "народ з країни хмар".

Територія та чисельність

Міштеки проживають на території, що охоплює приблизно 40 000 квадратних кілометрів у північно-західній частині штату Оахака та частини сусідніх штатів Герерро і Пуебла. Чисельність міштеків оцінюється в близько 500 000 осіб.

Мова

Міштеки говорять міштецькою мовою, яка є частиною ото-мангської мовної сім'ї. Існує кілька діалектів міштецької мови, що відображають географічне розподілення міштеків.

Історія

Рання історія міштеків залишається загадкою, оскільки немає письмових записів з їхньої доіспанської історії. Археологічні свідчення показують, що міштеки жили в регіоні принаймні з 1500 року до нашої ери. У класичний період месоамериканської цивілізації (200-900 рр. н.е.) міштеки створили кілька важливих міських центрів, зокрема Юкуїтехеко та Тільтлан.

Культура

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Міштецька культура багата і різноманітна, включаючи традиційні ремісничі вироби, музику, танці та кулінарні традиції. Міштеки славляться своїми художніми виробами з глини, дерева та текстилю. Вони також відомі своєю музикою на флейті та танцями, які часто мають релігійне значення.

Релігія

Традиційна міштецька релігія була багатобожною, з пантеоном богів, що очолювалися богом на ім'я Конхо. Міштеки вірили у посмертне життя, яке проводилося в загробному світі, відомому як Міктлан. Після приходу іспанців у 16 столітті міштеки перейшли в католицизм, але вони все ще зберігають багато елементів своєї традиційної релігії.

Сьогодні

Сьогодні міштеки є важливою частиною населення Мексики. Вони продовжують жити в сільських районах, в основному займаючись сільським господарством. Міштеки також створили значні міські громади в містах, таких як Оахака і Мехіко.

Міштеки – це стародавній месоамериканський народ з багатою культурою та історією. Вони проживають на території Мексики століттями і продовжують відігравати важливу роль у сучасному суспільстві.

Запитання, що часто задаються

  • Хто такі міштеки?
  • Де проживають міштеки?
  • Якою мовою говорять міштеки?
  • Яку релігію сповідують міштеки?
  • Чим відомі міштеки?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".