Микола Хвильовий – коротка біографія для дітей

Микола Хвильовий народився у 1893 році в Ямполі на Вінниччині. Він був письменником і літературним критиком. Хвильовий став одним із найвідоміших представників літературного напрямку “Опір”, який був дуже популярний у мистецьких колах України у 1920-і роки.

Робота в журналі “Перемога”

Хвильовий почав свою літературну кар’єру на початку 1920-х років, коли працював у редакції журналу “Перемога”. У цьому журналі Микола Хвильовий випускав свої перші літературні твори і відкривав своїх друзів по перу, таких як Олесь Гончар та Леся Українка.

Книга “Я (Романтика)”

У 1927 році Микола Хвильовий опублікував свою першу роман “Я (Романтика)”, який став дуже популярним серед літературного світу. В цій книзі Хвильовий описав свій власний досвід відчуження від суспільства та бажання пройти через це. Роман викликав багато суперечок у тогочасному українському суспільстві, але досі вважається одним із найвизначніших творів української літератури.

“Я – це я, це всі мої завіти, всі мої прагнення, що так і не виростають з блакитних снив, тільки то йиміть крила, але не здатні підійматись вгору. Я – це й мої друзі, які так само марнують відчуттям відчуженості від світу”

За книгу “Я (Романтика)” Микола Хвильовий отримав багато похвальних відгуків, але також був засуджений урядом за надмірну сексуальність та вульгарність.

  • Однак, “Я (Романтика)” була великою перемогою для літературного напрямку “Опір” та української культури в цілому.
  • Хвильовий продовжив писати та публікувати свої твори, серед яких “Киянка” та “Собор”.
  • У 1933 році Хвильовий був засуджений радянською владою за свої літературні твори і репресований. Він помер у 1938 році.

Пам’ять про Миколу Хвильового

Незважаючи на те, що Микола Хвильовий був репресований та вигнаний з літературного життя, його твори залишаються вельми важливими в українській літературі та культурі. Він був одним із піонерів української літератури та незаперечно епохальною постаттю української культури.

Поділитися:
Опубліковано на Apr 11 2023. Поданий під Освіта. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар



Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire