Марко Вовчок – коротка біографія для дітей

 

Марко Вовчок (справжнє ім’я – Маркіян Миколайович Кропивницький) – український письменник, який жив у другій половині ХІХ століття та на початку ХХ століття. Він народився 14 вересня 1833 року в селі Мала Лисівка на Полтавщині.

Дитинство та освіта

Марко Вовчок був дев’ятим з десяти дітей у родині кріпаків. Його батько був козачим писарем – це означало, що він займався документацією в козацькій старшині. Марко пішов до сільської школи, а пізніше навчався в Полтавському гімназії.

Літературна діяльність

“Лісова пісня”

Перша повість Марка Вовчка “Лісова пісня” була опублікована в 1861 році. Вона розповідала про життя козацьких родин на лісовій межі України. Ця повість стала дуже популярною серед українців того часу та далі. Автор писав про простих людей, їх повсякденне життя та боротьбу за свої права.

“Минулість золота, та не золоті змії,
Минулість сказана, та що нова доля?
Біль вивіїм душі, та не зрівняє стріли,
Що в бою ми зустрінем, не хай нам страшна доля!”

З цієї повісті відома також пісня “Червона рута”, яка стала народною. У 1968 році Марко Вовчок був нагороджений Золотими вінками СРСР, це був найвищий літературний приз у Радянському Союзі.

  • Повість “Щоденник” (1870)
  • Повість “Лісова хатка” (1871)
  • Повість “Сестри” (1874)

Смерть

Марко Вовчок помер 20 березня 1907 року в Москві. Він був похований на Байковому кладовищі в Києві. Пам’ять про нього зберігається та шанується українським народом до сьогодні.

 

Поділитися:
Опубліковано на Apr 11 2023. Поданий під Культура. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire