Марко Кропивницький – коротка біографія для дітей

Хто такий Марко Кропивницький?

Марко Кропивницький – це відомий український драматург та письменник, який народився 14 грудня 1840 року в селі Новоокнянське на Полтавщині. Він помер 1 травня 1910 року у Санкт-Петербурзі.

Яким був дитинство Марка?

Марко Кропивницький був 12-м дитинцем у великій родині. У нього була багата уява та талант до малювання. Він вчився у монастирі, а потім у гімназії. Уже тоді Марко почав цікавитися літературою та мистецтвом.

Цікаво знати!

У 1868 році Марко Кропивницький переїхав до Одеси, де став редактором газети “Правда”. Також він брав участь у працівничому русі.

“Бути працівником – означає з серцем зв’язатися і з думою всесвіт порозуміти”

Марко Кропивницький

Марко багато подорожував, досліджуючи світ. Великий вплив на його творчість мали українська народна пісня та фольклор. Він зібрав багато зафіксованих народних переказів та оповідань, які пізніше використав у своїх творах.

  • Марко Кропивницький написав більше 40 драм та понад 200 оповідань.
  • Найвідомішою драмою письменника є “Сто тисяч”.
  • Твори Марка Кропивницького були перекладені майже на всі європейські мови.

Загалом

Марко Кропивницький залишився в історії як видатний український письменник та драматург, який своїми творами прославив українську мову та культуру. Його твори досі залишаються актуальними та цікавими для читачів усього світу.

 

Поділитися:
Опубліковано на Apr 11 2023. Поданий під Освіта. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментарВикористання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire