https://reporter.zp.ua

Курс гривні штучно стримуватись не буде – Гонтарєва

# , , , , ,

Редактор: Михайло Мельник

в національного банку україни нема намірів штучно підтримувати коридор національної валюти і якщо коливання будуть, то нбу буде продавати та купувати валюту виключно за ціною, яку встановить ринок. таку інформацію заявила керівник національного банку україни валерія гонтарєва під час останнього інтерв’ю, яке вона дала для видання “новое время”.

“ми не ставимо перед собою завдання втримувати курс. наші цілі – встановлення цінової стабільності. скажу більше, ми не встановлюємо жодних коридорів, – заявила гонтарєва. – станом на зараз нбу готовий купувати долари сша за ціною 21 гривня, ви можете самі побачити, що банки для нас за таким курсом валюту й продають”.

в нацбанку заявляють, що зараз в країні пропозиції по валюті явно перевищують попит. за даними установи з початку року фізичні особи продали для банків більше 1 мільярда доларів. гонтарєва спираючись на цю статистику стверджує, що така ситуація говорить – фізичні особи останнім часом валюту не купують, а навпаки досить інтенсивно здають.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

з початку року національний банк на міжбанківському ринку придбав 1,4 мільярда доларів. так за останній місяць нбу  на ринку купив 200 мільйонів доларів. за словами валерії гонтарєвої це є прямим підтвердженням встановлення в країні фінансової стабільності.

цікаво, що в березні-квітні, коли курс знаходився на відмітці 21-22 гривні за один долар, на валютному ринку ситуація почала стабілізуватись та вирівнюватись, говорить керівник нбу. також на думку гонтарєвої хорошим показником є покращення ситуації з торговим балансом, де співвідношення імпорту та експорту стало збалансованим.  крім цього національному банку україни вдалось поповнити резерви, а це стало можливе за рахунок випуску цінних паперів під гарантії американського уряду, а також завдяки коштам всесвітнього банку та мвф.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Погана якість статті?
Повідомити

Залишити коментар

Опубліковано на 11 10 2015. Поданий під Економіка, Україна. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".