https://reporter.zp.ua

Кімерійська культура

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Кімерійська культура – перша достеменно відома культура на території України, яка належала народу кімерійців, що існував у IX-VII ст. до н.е.

Археологічні пам’ятки

Археологічні свідчення кімерійської культури представлені переважно у вигляді поховань у курганних могилах. Такі кургани часто містять поховання кількох осіб, що супроводжуються різноманітним інвентарем: бронзовими та залізними зброєю, прикрасами та посудом.

Поховальний обряд

Кімерійці мали складний поховальний обряд, який віддзеркалював їхні релігійні переконання. Померлих ховали в скорченому положенні з руками біля обличчя або грудей. Вважалося, що це положення допомагає душі померлого возз’єднатися з предками.

Мистецтво та архітектура

Кімерійці залишили після себе значну кількість мистецьких артефактів, включаючи кам’яні скульптури, кераміку та металеві вироби. Найвідомішою пам’яткою кімерійської культури є так звана «Скіфська пектораль», яка була знайдена в похованні кургану Товста Могила в Дніпропетровській області.

Металургія та зброя

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Кімерійці володіли розвиненою металургією і широко використовували бронзу та залізо. Вони виготовляли різноманітну зброю, включаючи мечі, кинджали, списи та булави. Кімерійська зброя відрізнялася високою якістю і була ефективною у бою.

Поширення та вплив

Кімерійська культура була поширена на великій території від Волги до Дунаю. Кімерійці мали значний вплив на розвиток наступних культур на території України, включаючи скіфську та сарматську.

Кімерійська культура є важливим етапом в історії України та одним із перших прикладів формування кочових культур у Східній Європі. Археологічні та історичні свідчення дозволяють нам реконструювати повсякденне життя, релігійні переконання та мистецькі досягнення кімерійців.

Часто задавані питання

  1. Коли існувала кімерійська культура?
  2. Де була поширена кімерійська культура?
  3. Які види поховань були характерні для кімерійців?
  4. Що вам відомо про мистецтво та архітектуру кімерійців?
  5. Який вплив мала кімерійська культура на наступні культури на території України?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".