https://reporter.zp.ua

Кібенок Віктор Миколайович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Віктор Миколайович Кібенок народився 17 лютого 1963 року в селищі міського типу Іванівка Одеської області. У 1981 році закінчив Одеський пожежно-технічний училище та отримав звання молодшого лейтенанта внутрішньої служби. Після закінчення училища проходив службу в пожежній частині №18 у місті Києві.

Аварія на Чорнобильській АЕС

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася аварія, в результаті якої зруйновано четвертий енергоблок. Кібенок був одним із перших пожежників, які прибули на місце катастрофи. Він керував особовим складом пожежного розрахунку, який брав участь у гасінні пожежі на даху четвертого енергоблока.

Подвиг

11 травня 1986 року під час виконання завдань з локалізації та ліквідації наслідків аварії Кібенок отримав смертельну дозу радіації. Під час вибуху на даху Чорнобильської АЕС він виявив особливий героїзм і мужність. Незважаючи на смертельну небезпеку, Кібенок продовжував керувати своїм розрахунком, прикриваючи собою товаришів.

Нагороди та почесні звання

За виняткові мужність і самовідданість, проявлені під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, Віктор Миколайович Кібенок був удостоєний звання Героя Радянського Союзу (посмертно). Його ім'ям названо вулиці в містах Києві, Одесі та інших населених пунктах, а також школа в селищі Іванівка.

Пам'ять

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Віктор Миколайович Кібенок став символом мужності та героїзму пожежників, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Його пам'ять шанують в Україні та за її межами.

Увіковічнення пам'яті

У різних містах України встановлено пам'ятники Віктору Кібенку. У Києві біля станції метро "Святошин" створено меморіал, який присвячено пожежникам-ліквідаторам, у тому числі Віктору Кібенку. Його ім'я навічно занесено до списку героїв-пожежників, які загинули під час виконання службових обов'язків.

Віктор Миколайович Кібенок – герой, який віддав своє життя, рятуючи інших від небезпеки. Його подвиг надихає наступні покоління пожежників та всіх, хто жертвує собою заради блага інших. Його пам'ять навічно залишиться в історії України як символ мужності, відваги та самопожертви.

Часті запитання

  • Коли народився Віктор Кібенок?

17 лютого 1963 року

  • Де проходив службу Віктор Кібенок?

У пожежній частині №18 у місті Києві

  • Який подвиг здійснив Віктор Кібенок?

Керував розрахунком пожежників під час гасіння пожежі на даху четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС, прикриваючи собою товаришів

  • Які нагороди отримав Віктор Кібенок?

Звання Героя Радянського Союзу (посмертно)

  • Де встановлено пам'ятник Віктору Кібенку в Києві?

Біля станції метро "Святошин"

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 24 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".