Кардіологи Запорізької обласної лікарні закликають бути уважними до власного самопочуття

кардиологи запорожской облбольницыкардіологи запорізької обласної лікарні закликають бути уважними до власного самопочуття, щоб запобігти інфаркту.

у медичній теорії описаний узагальнений досвід діагностики та лікування інфаркту, але на практиці кардіологи переконуються, що кожен випадок захворювання – індивідуальний. у відділення кардіології запорізької обласної лікарні часто надходять пацієнти з однієї і тієї ж проблемою, але кардинально різними симптомами. випадок двох друзів з приморська, які потрапили до відділення кардіології з різницею в один рік – яскраве тому підтвердження.

анатолія володимировича, 59-річного жителя приморська інфаркт міокарда наздогнав в 2011 році. чоловік розповідає, що симптоми його хвороби були типовими і через пару годин він зрозумів – треба кликати на допомогу лікаря:

«з вечора у мене боліло під лопаткою, відчуття таке, ніби протягло м’яз. відразу я не надав значення цьому, займався господарством. подумав, як ми всі звикли, що поболить і перестане – вже не вперше. але до 11 години ночі у мене дуже сильно запекло в грудях, все горіло, ніби розпеченого заліза налили всередину. коли приїхала «швидка», у мене вже посиніли пальці рук і підборіддя, лікарі мало не з першого погляду визначили у мене обширний інфаркт ».

чоловік розповідає, що після того, що сталося прокинувся на третю добу в реанімаційному відділенні місцевої лікарні. звідти його практично відразу ж направили у відділення кардіології запорізької обласної лікарні, так як профільного відділення в їх рідному місті просто немає.

його знайомий і, як самі пацієнти говорять «друг по нещастю», ігор петрович, теж житель приморська, потрапив в кардинально протилежну ситуацію. через «нетипових» симптомів лікарі не могли визначити причину його поганого самопочуття.

«так сталося, що інфаркт я переніс, так би мовити, на ногах. справа в тому, що я відчував сильну слабкість і не міг перебувати в горизонтальному положенні, просто не міг лежати, навіть спав сидячи. але головною ознакою хвороби все ж була сильна блювота. ніхто не міг зрозуміти, що зі мною, стан поступово погіршувався, поки мені не порадили звернутися до відділення кардіології запорізької обласної лікарні », – розповідає пацієнт.

Є питання? Запитай в чаті з ШІ!

провівши всі необхідні аналізи та обстеження, кардіологи визначили, що у чоловіка інфаркт і негайно взялися рятувати пацієнта.

«інфаркт міокарда – це гостра форма ішемічної хвороби серця. він виникає через припинення доступу крові до одного з відділів серця. якщо постачання кров’ю порушується на більш ніж 15 хвилин, «голодуючий» ділянку серця відмирає. причина такого стану криється в атеросклерозі, прогресування якого призводить до закупорки судини, і як наслідок – до інфаркту », – роз’яснює олена литвиненко, лікар кардіолог вищої категорії, завідувачка відділенням кардіології запорізької обласної лікарні.

крім того, фахівець додає, що, незважаючи на поширеність цього захворювання, іноді його досить важко вчасно виявити. ми звикли вважати, що головною ознакою насувається інфаркту є сильний біль у грудях, яка віддає в спину, руку або шию. але досвід кардіологів показує, що симптоматика назріваючої серцевої катастрофи може бути індивідуальною (утруднене дихання, нудота, запаморочення, пітливість і втрата свідомості), або навіть безбольової, як у випадку з другим пацієнтом – ігорем петровичем. тому, кардіологи запорізької обласної лікарні закликають всіх жителів запоріжжя та області бути уважними до власного самопочуття, вчасно проходити екг і при найменшій підозрі на передінфарктний стан звернутися до фахівців.

на щастя, запорізьким кардіологам вдалося врятувати обох чоловіків і стабілізувати їх стан. тепер земляки анатолій володимирович і ігор петрович стали друзями і щорічно, ось уже 5 років приїжджають на курс підтримуючого лікування у відділення кардіології запорізької обласної лікарні.

«щасливий випадок привів нас обох в відділення кардіології до олени євгенівни литвиненко. завдяки її чуйності, професіоналізму і величезному досвіду ми зараз ведемо нормальну повноцінне життя », – діляться пацієнти. і додають, що з задоволенням приїжджають на лікування в обласну лікарню, адже знають, що тут їм завжди допоможуть.

Приєднуйтесь до нашого Телеграму: @news_reporter_ua

Залишити коментар

Опубліковано на 15 12 2016. Поданий під Запоріжжя. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".