Іван Франко – коротка біографія для школярів

Іван Франко – видатний український поет, письменник, громадський діяч. Він народився 27 серпня 1856 року у селі Нагуєвичі на Івано-Франківщині. Велику роль у формуванні Франкової особистості зіграв його батько – Мартин Франко, який був свідомим українцем і любив свій народ.

Дитинство та освіта

У дитинстві Іван Франко мав нестерпну біль у нозі, тому не міг ходити до школи. Його батько став йому викладачем і сам навчав сина. У 1866 році Івану було 10 років, і він дізнався, що його батько помер. Тоді він почав самостійне навчання.

У 1875 році Іван Франко вступив до Львівського університету на філософський факультет. Однак він стільки уваги приділяв літературі, що не зміг успішно навчатися. У 1878 році Іван Франко був виключений з університету за участь у студентських рухах.

Творча діяльність

“Тільки той невільник, хто сам себе карбує” – цікаве висловлювання Івана Франка, що вказує на його вольові та активні риси характеру, здатність приймати рішення та не цурайтися використовувати свій потенціал для розвитку як особистості та спостереження за навколишнім світом.

Іван Франко був дуже плідним письменником і написав більше 4000 творів. У його творах відображались життя і боротьба українського народу, він глибоко проникав у сутність людини, розвивав художні форми та стилі.

  • До найвідоміших творів Івана Франка відносяться поема “Мойсей”, роман “Захар Беркут”, повісті “Лис Микита”, “Камінний хрест”, “Перехресні стежки”.
  • Він був прекрасним перекладачем і переклав на українську мову твори видатних письменників і поетів, таких як Гомер, Шекспір, Гете, Пушкін, Толстой та інші.
  • Іван Франко був одним з найактивніших діячів українського національно-визвольного руху, він підтримував ідею створення самостійної української держави.

Смерть та спадщина

Іван Франко помер 28 травня 1916 року від серцевої недостатності. Але його твори залишилися жити і досі викликають великий інтерес. Він є символом української культури, прикладом сильної та здібної особистості, яка незмінно залишається актуальною навіть у наші дні.

Поділитися:
Опубліковано на Apr 11 2023. Поданий під Освіта. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментарОстанні новини

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire