Євген Маланюк – коротка біографія

Євген Маланюк – видатний український танцюрист, хореограф та педагог, який народився 15 вересня 1932 року в місті Львові.

Життєвий шлях

Євген Маланюк почав займатися танцями у віці 6 років. У 1950 році він вступив до Львівського державного театру опери та балету і став солістом балету. Пізніше Євген переїхав до Києва, де став солістом Київського театру опери та балету.

Кар’єра

Євген Маланюк став одним з найвідоміших хореографів свого часу. Він створив багато балетів, які стали національними скарбами України.

Зокрема, Євген Маланюк створив балет “Гуцулка Ксеня”, який став символом українського балету. Він також створив балет “Мавка”, який був номінований на премію “Оскар”.

  • У 1972 році Євген Маланюк став викладачем Української хореографічної школи.
  • У 1980 році йому була присвоєна звання “Заслужений діяч мистецтв України”.
  • У 2002 році він отримав звання “Народний артист України”.

Смерть

На жаль, Євген Маланюк помер 9 жовтня 2014 року в столиці України – місті Києві. Протягом свого життя він зробив надзвичайно вагомий внесок у розвиток української культури. Він служив прикладом для багатьох молодих танцівників, які хотіли б діяти на сцені так, як це робив Євген Маланюк.

Поділитися:
Опубліковано на Apr 11 2023. Поданий під Культура. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментарВикористання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire