https://reporter.zp.ua

Грип наблизився впритул: як не стати жертвою вірусу

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

грип запоріжжяза офіційною статистикою, запорізький регіон «переступив» епідемічний поріг. як зазначають медики, в поліклініки міста і області вже звертаються пацієнти з симптомами грві та грипу, масово хворіють діти. пульмонологи запорізької обласної лікарні в період підвищеної захворюваності в який раз нагадують: вірус може обернутися трагедією, якщо його вчасно не виявити і не почати відразу ж лікувати.

за словами медиків, грип небезпечний своїми ускладненнями. вірусна пневмонія – одне з них. це захворювання «наздоганяє» хворіє практично блискавично: буквально через пару днів звичайної застуди людина опиняється на межі життя і смерті.

які можуть бути наслідки банального вірусу, відчув на собі житель запоріжжя артур анатолійович. чоловік ділиться: його турбувала тільки висока температура, але лікар в поліклініці, запідозривши недобре, відправила його на рентген. знімок показав вірусно-бактеріальну пневмонію, тому чоловіка терміново госпіталізували до відділення пульмонології запорізької обласної лікарні.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

«у період епідсезону вірусно-бактеріальна пневмонія – найпоширеніше ускладнення, – коментує олена фолуменова, завідувач відділення пульмонології запорізької обласної лікарні, – постгріппозной пневмонії швидко вражають легені, викликають дихальну недостатність, прогресування якої може привести до необхідності штучної вентиляції легенів».

артур анатолійович розповідає, у нього вже через кілька днів до температури додалася задишка і сильний, виснажливий кашель. у відділенні пульмонології зокл він вже другий тиждень, каже, зараз його стан значно покращився.

чоловік радить всім чуйно реагувати на своє самопочуття: «ми звикли хворіти« на ходу », в кращому випадку, самостійно лікуватися вдома. але, як бачите, це не найкращий вихід. добре, що у мене ускладнення виявили дуже вчасно, тому я вже йду на поправку ».

пульмонологи запорізької обласної лікарні підтверджують слова пацієнта: тільки увагу до свого здоров’я і своєчасне звернення за медичною допомогою допоможуть уникнути розвитку важких ускладнень.

тому, якщо у вас кілька днів тримається лихоманка, не дивлячись на прийом жарознижуючих препаратів, з’явився кашель і стало важко дихати, не відкладайте візит до лікаря. особливо це стосується пацієнтів з так званої групи ризику. це люди з ослабленим імунітетом, хронічними захворюваннями, літні пацієнти, діти. огляд фахівця (тільки він може прослухати, чи є хрипи в легенях) і обстеження (рентген-знімок грудної клітини) допоможуть вчасно дізнатися про розвиток ускладнень, підібрати правильне, ефективне лікування і не допустити більш важких наслідків.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Погана якість статті?
Повідомити

1 коментар для “Грип наблизився впритул: як не стати жертвою вірусу”

  1. Максим

    Если купить експрес тест на грип, то можно вовремя и точно диагностировать инфекцию и начать лечение.

Залишити коментар

Опубліковано на 13 12 2016. Поданий під Запоріжжя. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".