https://reporter.zp.ua

Гар Гобінд Корана

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Гар Гобінд Корана: Розшифровуючи Генетичний Код і Революціонізуючи Молекулярну Біологiю

Людина, яка розкрила секрети життя


Однією з найвпливовіших постатей в історії молекулярної біології є Гар Гобінд Корана, видатний американський молекулярний біолог, який зробив революцію в розумінні генетичного коду і його ролі в синтезі білків. Його відкриття, здійснене у співпраці з Робертом Голлі і Маршаллом Ніренбергом, було удостоєно Нобелівської премії з медицини та фізіології 1968 року.


Життя і кар’єра Гара Гобінда Корани

Ранні роки і освіта

Гар Гобінд Корана народився 9 січня 1922 року в невеликому містечку Кабірвала, тепер у Пакистані. Він отримав свою ранню освіту в Лахорі, де виявив схильність до науки і математики. У 1943 році він отримав ступінь бакалавра з науки з хімії в коледжі Давен, Лахор.

Приїзд в США і академічна кар’єра

Після здобуття незалежності Індії в 1947 році Корана переїхав до США, де він вступив до аспірантури в Університеті Пенсільванії. Тут він працював над докторською дисертацією під керівництвом відомого біохіміка Артура Корнберга, лауреата Нобелівської премії 1959 року. У 1952 році Корана отримав докторський ступінь з біохімії.

Після завершення докторської програми Корана залишився в Університеті Пенсільванії як викладач. У 1960 році він перейшов до Університету Вісконсіна в Медісоні, де обійняв посаду професора біохімії. У Вісконсіні Корана провів основні дослідження, які принесли йому Нобелівську премію.


Розшифровка генетичного коду

Проривні дослідження Корани

У 1961 році Корана опублікував статтю, в якій описав новий метод синтезу РНК, відомий як твердофазний синтез. Цей метод дозволив йому синтезувати короткі послідовності РНК з відомими нуклеотидами, які можна було використовувати для вивчення генетичного коду. У 1964 році Корана і його колеги опублікували ще одну важливу статтю, в якій вони повідомили про розшифровку кодону UUU, що кодує амінокислоту фенілаланін.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Співпраця з Голлі і Ніренбергом

У 1965 році Корана почав співпрацювати з Робертом Голлі і Маршаллом Ніренбергом над розшифровкою генетичного коду. Разом вони розробили метод, який дозволяв їм визначити послідовність нуклеотидів в мРНК, що відповідають за кожну амінокислоту. У 1966 році Корана, Голлі і Ніренберг опублікували статтю, в якій вони повідомили про повну розшифровку генетичного коду. Це відкриття стало одним з найважливіших в історії молекулярної біології.


Спадщина Гара Гобінда Корани

Вплив на молекулярну біологію

Відкриття генетичного коду мало глибокий вплив на молекулярну біологію. Це дозволило вченим краще зрозуміти, як клітини синтезують білки, і відкрило нові можливості для вивчення генетичних хвороб і розробки нових лікарських препаратів.

Лауреат Нобелівської премії

У 1968 році Корана, Голлі і Ніренберг були удостоєні Нобелівської премії з медицини та фізіології за їх роботу з розшифровки генетичного коду. Це визнання їхнього внеску в молекулярну біологію і їх ролі у відкритті, яке змінило наше розуміння життя.


Висновок

Гар Гобінд Корана був піонером в галузі молекулярної біології, який зробив прорив у розшифровці генетичного коду. Його відкриття революціонізувало цю сферу науки і відкрило нові можливості для вивчення генетичних хвороб і розробки нових лікарських препаратів. Корана залишиться в історії як один з найвпливовіших молекулярних біологів ХХ століття.


Питання, що часто задаються

  1. Хто такий Гар Гобінд Корана?
  2. Яким чином Корана розшифрував генетичний код?
  3. Яке значення має відкриття генетичного коду?
  4. За що Корана отримав Нобелівську премію?
  5. Якою була роль Корани у розшифровці генетичного коду?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 01 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".