https://reporter.zp.ua

Елейн Мей

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Елейн Айва Мей (англ. Elaine Iva May, уроджена Берлін (англ. Berlin); нар. 21 квітня 1932 р.) – американська комедіантка, акторка, сценаристка та кінорежисерка.

Народилася в Філадельфії, донька сценариста Ірвінга Берліна та коміка Шарон Берлін. У дитинстві виступала в аматорських постановках у таборі для скаутів. Навчалася в Університеті Чикаго, але кинула його після трьох семестрів, щоб почати кар'єру у комедії.

Комедійна Кар'єра

Мей почала свою комедійну кар'єру в 1950-х роках як учасник імпровізаційної трупи Second City. Разом із партнером Майком Ніколсом працювала над багатьма популярними комедійними номерами, включаючи "The Aluminum Foil," "The Korean Bed" та "The Cocktail Party." Дует Мей і Ніколса був новаторським у використанні імпровізації та чорного гумору.

Акторська Кар'єра

У 1960-х роках Мей почала зніматися в кіно та телебаченні. Серед її найвідоміших ролей – Мілдред Плейс у фільмі "В клітці" (1966) і Джин Вілліс у фільмі "Небесний собака" (1971). За роль у фільмі "В клітці" вона отримала номінацію на премію "Оскар" за найкращу жіночу роль.

Режисерська Кар'єра

У 1971 році Мей дебютувала як режисер в адаптації своєї власної п'єси "Серцевина" (1969). У 1974 році вона зрежисерувала і знялася в фільмі "Миш'яка і старої пані" (1974) за п'єсою Джозефа Кесселрінга.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Сценаристська Кар'єра

Мей також є талановитою сценаристкою. У співпраці з Ніколсом вона написала сценарії до таких фільмів, як "Хто боїться Вірджинії Вульф?" (1966) і "Випускник" (1967). Вона також написала сценарії до своїх власних фільмів, включаючи "В клітці" (1966) і "Серцевина" (1969).

Спадщина

Елейн Мей є однією з найвпливовіших фігур в американській комедії. Її новаторський підхід до імпровізації, чорного гумору та соціальної сатири залишив незабутній слід в історії комедії. Вона є лауреатом премії "Греммі" (1962), премії "Emmy" (1964) і премії "Writers Guild of America" (1975), а також була номінована на премію "Оскар" (1967).

Елейн Мей – багатогранна артистка, яка залишила свій слід як у комедії, так і в кінематографі. Її унікальний погляд на життя та майстерність імпровізації та чорного гумору принесли їй визнання як однієї з найвпливовіших діячів у світі розваг.

Часті запитання

  • Коли народилася Елейн Мей? 21 квітня 1932 р.
  • Чим відома Елейн Мей? Як комедіантка, акторка, сценаристка та кінорежисерка.
  • Який комедійний дует Елейн Мей створила у Second City? Дует Мей і Ніколса.
  • За яку роль вона отримала номінацію на премію "Оскар"? Мілдред Плейс у фільмі "В клітці."
  • Який фільм Елейн Мей дебютувала як режисер? "Серцевина."

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 21 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".