https://reporter.zp.ua

Джеффрі Баркес

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Джеффрі Баркес: режисер і майстер камуфляжу

Ранні роки та кар’єра

Джеффрі де Гручі Баркес народився 27 серпня 1896 року в місті Брайтон, Англія. Його батько, поет і критик Генрі Баркес, був другом письменника Оскара Уайльда. У юності Джеффрі захопився фільмами і працював помічником режисера на студії Pathé Frères.

У 1914 році Баркес вступив на службу до британської армії під час Першої світової війни. Після війни він повернувся до кіноіндустрії і дебютував як режисер у 1923 році фільмом “Чудовисько каміння”.

Творчість у кіноіндустрії

Баркес став відомим як режисер пригодницьких і романтичних фільмів, таких як “Острів втрачених душ” (1926), “Маска Фу Манчу” (1932) та “Мандрівник на коні” (1935). Його фільми часто відзначалися чудовими візуальними ефектами та точною передаче обстановки.

Під час Другої світової війни Баркес відклав свою кінокар’єру, щоб служити у Британській армії. Його унікальні навички у створенні ілюзій у фільмах знайшли практичне застосування у галузі камуфляжу.

Командувач з камуфляжу

У 1940 році Баркеса призначили керівником Управління камуфляжу Британського командування на Близькому Сході. Він відповідав за створення ілюзій, які вводили в оману німецькі війська і захищали британські позиції від повітряних атак.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Операція “Бертрам”

Найвідомішим досягненням Баркеса стала операція “Бертрам” під час Другої битви за Ель-Аламейн у жовтні 1942 року. Він розробив і керував масштабною операцією з камуфляжу, яка приховувала справжнє розташування британських військ, використовуючи фальшиві танки, розкладні аеродроми та обманні маневри.

Ця операція зіграла вирішальну роль у перемозі над силами Осі в Північній Африці. Після війни Баркес повернувся до режисури, але продовжував консультувати з питань камуфляжу та обману.

Спадщина

Джеффрі Баркес залишив значний слід у світі кінематографа та військовій історії. Його фільми були популярними у міжвоєнну епоху, а його методи камуфляжу зробили вагомий внесок у перемогу союзників у Другій світовій війні.

Особисте життя і смерть

Баркес був одружений тричі. У нього було троє дітей від першої дружини, Вайолет Белмонт. Він помер в Аскені, Оксфордшир, Англія, 3 вересня 1979 року у віці 83 років.

Джеффрі Баркес був видатним кінорежисером і новатором у сфері камуфляжу. Його внесок в обидві галузі залишається актуальним і сьогодні, що робить його однією з найбільш захоплюючих і незвичайних постатей XX сторіччя.

Часто задавані питання

1. Які найвідоміші фільми Джеффрі Баркеса?
2. Яку роль відігравав Баркес у Другій світовій війні?
3. Що таке операція “Бертрам” і яка була її мета?
4. Як камуфляж Баркеса вплинув на результат битви за Ель-Аламейн?
5. Де і коли помер Джеффрі Баркес?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 06 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".