https://reporter.zp.ua

Дишкант Віталій Іванович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Віталій Іванович Дишкант був старшим солдатом Збройних Сил України, який доблесно загинув, захищаючи свою батьківщину під час російського вторгнення в Україну в 2022 році. Його мужність, самовідданість та безмежна любов до України назавжди залишаться в пам'яті українського народу.

Раннє життя та служба

Віталій Дишкант народився 20 липня 1975 року в селі Велика Михайлівка (нині Сторожинецького району Чернівецької області). Після закінчення школи він проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил України. У 2014 році, після початку російської агресії проти України, Віталій не вагаючись вступив до лав добровольчого батальйону та брав активну участь у бойових діях на сході України.

У 2017 році Віталій підписав контракт на військову службу та був зарахований до складу 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Як досвідчений боєць, він виконував різноманітні бойові завдання, демонструючи неабияку хоробрість, рішучість та професійну підготовку.

Героїчна гибель

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року Віталій Дишкант разом зі своїм підрозділом відважно боронив рідну землю. Під час важких боїв у Донецькій області 5 березня 2022 року Віталій був смертельно поранений ворожим обстрілом.

Його мужність та стійкість в останньому бою стали прикладом незламності українського духу. Своїм життям він захистив свободу та незалежність України.

Посмертні нагороди

Указом Президента України № 160/2023 від 10 березня 2023 року Віталій Дишкант посмертно нагороджений орденом "За мужність" III ступеня. Ця нагорода є символом героїзму, самовідданості та незламної волі українських воїнів, які віддали своє життя за свободу України.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Крім того, Віталій Дишкант посмертно був нагороджений нагрудним знаком "За заслуги перед Збройними Силами України". Його ім'я назавжди закарбовано у пам'яті українців як приклад беззавітної любові до своєї країни.

Вшанування пам'яті

20 липня 2023 року, на честь 48-ї річниці від дня народження Віталія Дишканта, у його рідному селі Велика Михайлівка була відкрита меморіальна дошка. Цей пам'ятний знак став символом вдячності та пошани за подвиг героя, який віддав своє життя за Україну.

Віталій Іванович Дишкант був справжнім сином своєї країни та взірцевим воїном. Його героїчний подвиг навіки ввійшов в історію України як приклад беззавітної любові до батьківщини та незламності українського духу. Пам'ять про Віталія назавжди залишиться в серцях українців, і його ім'я завжди буде синонімом відваги, самовідданості та безмежної любові до України.

Часті запитання

 1. Яку роль відігравав Віталій Дишкант у Збройних Силах України?

  • Він був старшим солдатом 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади.
 2. Як він загинув?

  • Він був смертельно поранений ворожим обстрілом під час боїв у Донецькій області.
 3. Якими посмертними нагородами був відзначений Віталій Дишкант?

  • Орденом "За мужність" III ступеня та нагрудним знаком "За заслуги перед Збройними Силами України".
 4. Де встановлена меморіальна дошка в честь Віталія Дишканта?

  • У його рідному селі Велика Михайлівка.
 5. коли народився Віталій Дишкант?

  • 20 липня 1975 року.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 20 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".