Андрій Малишко – коротка біографія для дітей

Андрій Малишко – український поет і письменник. Він народився 9 вересня 1918 року в містечку Новогеоргіївськ (тепер це місто Білопілля) на Сумщині.

Дитинство та юність

Андрій народився в селянській родині. Його батько був місцевим священиком, а мати – дочкою вчителя. У дитинстві хлопчик показував нахил до музики та поезії, тому вже в 10 років він почав писати свої вірші. У школі він був дуже старанним учнем, але його найбільша мрія – стати поетом і письменником.

Перші твори

Перші вірші Андрій опублікував у шкільній газетці. Після закінчення школи він вступив до Київського університету на філологічний факультет. Тут він продовжував писати вірші та знайомився зі світом літератури. Андрій був особливо захоплений поезією Тараса Шевченка, від якої його пронизували велич і сила.

“Він писав про нашу землю, про нашу історію, про наше життя, про наші мандри. Він показав нам, що ми – українці – маємо бути горді тим, хто ми є”.

У 1941 році, коли почалася Друга світова війна, Андрій Малишко був призваний до армії та служив на фронті. Тут він продовжував писати вірші, які публікувалися військових газетах. Згодом він був поранений у бою та відправлений до лікарні. Тут він, на жаль, дісталися до його віршів, які він тримав при собі, і їх вже надрукували в першій збірці пісень.

  • У 1945 році Андрій Малишко повернувся до Києва і продовжував працювати над своїми творами.
  • У 1948 році він був засуджений на 10 років позбавлення волі за “антирадянську аґітацію та пропаганду”.
  • У 1957 році був звільнений з табору і повернувся до літературної роботи.

Найвідоміші твори

Андрій Малишко є автором багатьох відомих творів. Серед них:

  • вірш “Калина”
  • поема “Над Дніпром широким”
  • шість томів “Пісень про Дніпро”

Твори Андрія Малишка надихали мільйони людей та залишаються до сьогодні важливою складовою української культури. Поет помер 18 січня 1970 року, але його твори продовжують жити і збагачувати світ літератури.

Поділитися:
Опубліковано на Apr 11 2023. Поданий під Освіта. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментарОстанні новини

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire